» Poradna » Ostatní

AGEN.cz - SPAM?!

Ahoj, jak jistě víte tak společnost AGEN vstoupila do likvidace. Doménu agen.cz prodali, ale stále mi z ní chodí reklamní sdělení, ale již od nového držitele. Tomuto jsem žádný souhlas nedal, navíc spol. AGEN jsem nedal souhlas k poskytnutí osobních údajů.
Co myslíte, jedná se o SPAM? Popř. i porušení zákona na ochranu osobních údajů spol. AGEN?
Mám si stěžovat u ÚOOÚ? Máte stejný problém?
Díky.

Odpovědi na otázku

Otázkou je, od koho ti to doopravdy chodí.

Agen.cz prý provozuje cosi, co patří pod alza.cz a s původním agenem nemá nic společného. Mě třeba chodí maily od agen v likvidaci z adresy cenik@agencomputer.cz a dneska mi taky dorazila zpráva z prodej@agen.cz, což je onen podivný x-computer, který máš zřejmě na mysli.

Podle mého názoru to spam je, ale nejspíš budou po právní stránce schovaní za nějaký souhlas, který jsem kdysi šoupnul alze nebo seznamu...

Že to není solidní podnik napovídá absence odkazu na zrušení zasílání této pošty (ten v mailu od agen v likvidaci je), možná by podnět pro úooú nebyl až tak od věci.

Problém je, že skutečný AGENu kterému jsem souhlas dal, neměl právo to komukoliv předat. Na stránkách kam se Agen přestěhoval je stále registrace aktivní a tam je to jasně vidět, viz http://www.agencomputer.cz/profil/pravidla.htm...