» Poradna » Programy

Age of mythology na Win10 64bit

Dobrý den, chci se zeptat, jestli máte někdo tipy jak zprovoznit Age of mythology na notebooku (Win10 64bit)? Trošku jsem na něco narazila na zahraničních webech ale jistější bych si byla při komunikaci v čj.Díky za tipy,A.

Odpovědi na otázku

Jen dodávám, že se po instalaci ani nespustí menu, chvíli se jakoby něco načítá ale pak se nestane nic.

Dosť stará hra.Záleží aj na tom či musí byť v mechanike vložené CD aby sa hra dala spustiť.Potom záleží aj na tom aký máš procesor.Vid napr. https://tinyurl.com/y9on948q

Ak je to originalna hra, tak bud je to kontrola pritomnosti original CD v mechanike, pripadne chybajuce kniznice DirectX verzie 9...

Pro staré grafické hry pořiď v bazaru PC s W2000, WXPP/32 nebo W99.Viz např.:https://www.sbazar.cz/68-pc-sestavy/cela-cr/cen... Bohatě stačí ~ 15 let starý PC, pokud je funkční.

Alebo pouzit virtualizaciu, napriklad DOSBox alebo VirtualBox.Pokial nechce mat doma dalsi stary kram.

Hrát hry v NB = ptákovina.Virtualizovat v NB a pak hrát ve virtuálu = dvojitá ptákovina.

No napriklad moj 5 rocny Precision M6600 s tymto nema ziaden problem.Navyse nejaku uplne nenarocnu starinu dnes zvladne snad kazdy lacny krap.Sorry Milan ale tuto s tebou nesuhlasim.Ty by si radej doma opatroval nejky hnusny zazltnuty desktop z tretej ruky + LCD?Really?

Stará PC bys v mém "muzeu" opravdu našel. Ovšem ani jeden není zažloutlý:používám kvalitní bedny.Spouštím je jen jednou ročně, kvůli pravidelné údržbě.A přitom se občas potěším nějakou historickou hrou, např. Accolade F1:https://en.wikipedia.org/wiki/Grand_Prix_Circuit_(video_game)aj.

Tak toto sme drtili tiez, asi sme podobny rocnik Milane :)

Starý ntb, na kterém to funguje, mám, ale potřebuji hru rozjet na novém. Nechce se mi pořád zabírat místo starým.

Pokial mas W10 Pro tak pouzi Hyper-V a nainstaluj si tam WXP a v tom ti to pojde.Pripadne ak nemas, stiahni Virtualbox a v nom si vytvor VM s WXP.Ina sanca asi nie je, pokial ta hra skutocne nejde ukecta, aby sa na W10 spustila.- len pozor, pri instalacii WXP vo VM by si mal mat zakupenu prislusnu licenciu :)

NB není ergonomický.Pokud si aspoň trochu vážíš svého zdraví, používej NB jen k občasné práci na cestách.Pro hry slouží:a/ herní konzole;b/ plnohodnotný stolní PC.

Notebook v práci v docku s externím monitorem, klávesnicí a myší mi prosím zdraví poškozuje jak?

To je moudré.Ovšem málokdo používá NB tak profesionálním způsobem.Btw:stolní PC se stejným výkonem by byl o polovinu levnější a zabíral by stejné místo jako NB.

nejsem odborník.Ale nainstaloval jsem na zkoušku win10,vše funguje,ale age of empiresII.nešlo spustit.pomohlo nainstalovat driver na g.kartu pro win10.třeba to pomůže

Proč hned pořizovat starý PC ? Age of Mythology běží na win 10 v pohodě