» Poradna » Programy

Aero Glass

vo windows 8 som použil aplikáciu aero glass a teraz ju už nepotrebujem, ale neviem sa jej zbaviť. neviem kde je v počítači, tým pádom sa nedá odinštalovať,vymazať, nič... nie je medzi programami, v adresároch, proste nikde. skúšal som už všetky možné programy na vyhľadávanie a odinštaláciu programov ale nepomohlo to. ak mal niekto rovnakú skúsenosť s touto aplikáciou budem mu vďačný za radu

Odpovědi na otázku

C:\AeroGlass\*.*Spustenie má na svedomí súbor dwm.exe, tento proces musíš zabiť a odstrániť ho z autorun (run) po Spustení systému ako aj zo systému, natvrdo - zmazaním.V zložke Windows\System32\ budú knihovne:DWMGlass.dll, symbols_x64.exe, DWMGlass_x64.dllalebo exe: AeroGlass_x64.exe, AeroGlassGUI.exe, aerohost.exe.

idem to vyskúšať. zatiaľ vďaka

Sprav si ale zálohu súboru dwm.exe!!!C:\Windows\System32\dwm.exe

ja som to tam nenašiel. je tam niečo cez 4000 položiek, ale ani jedna z tých, čo si napísal, ani jej podobná (povedal by som, že bol v správnej zložke). doporučenú zálohu vytvorím len tým, že ju tam pridám (text), alebo je to zložitejšie?

Klikni dole na lištu. Správca úloh. Podrobnosti.daj sem link na screen z obrazovky či ti beží predmetný súbor dwm.exe, či je načítaný na pozadí. Záloha sa dá spraviť zipom alebo premenovať napríklad; dwm.old

Pojem Aeroglass znamená, že máš W8.1 presne, ako je vzhľad vo W7 s priehľadnými okrajmi okien. Táto "vychytávka" sa dala do W8x nainštalovať výhradne manuálne od tretieho výrobcu.

ja viem, na čo tá aplikácia/program slúži, preto som si ju vtedy aj nainštaloval. neviem presne, ktorú časť stĺpca mám odfotiť, takže dávam toto https://i.imgsafe.org/81b86a8496.jpg a keby to náhodou nebolo to, čo potrebuješ urobím ďalšiu snímku alebo aj dve.

Trafil si na prvý raz klinček po hlavičke screenom.Predmetný súbor musíš odstreliť, kill, zabiť, aby sa nikdy viac v živote biednom nenačítal systémom do RAM na pozadie po reštarte mašiny, lebo je zodpovedný za spustenie AeroGlass.Najprv ho klikom zastav. Zmizne efekt zvaný aeroglass z okien.Potom tento exe súbor premenuj.Je možná aj nedokumentovaná finta spôsobom, že tomuto exe súboru odoberieš všekeré prístupové práva. Systém ho viac nenečíta napriek tomu, že bude uložený na svojom mieste.

ďalšia dobrá (a vtipná) správa je: nedá sa zastaviť! je to terminátor medzi aplikáciami (to ma napadlo už dávnejšie, potom ako som ho nevedel zlikvidovať). nereaguje na "ukončiť úlohu", akurát som mal na pár sekúnd čiernu obrazovku

keď si otvorím vlastnosti "dwm.exe", tak mi to ukazuje, že to je priamo od microsoftu a teda mám pocit, že by to v počítači možno aj malo zostať

Tak mu najprv zruš veškeré prístupové práva. Reštart PC. Klik na exe, vlastnosti, zabezpečenie, odstrániť všetky práva. Tento úkon je retroaktívne vratný prevziať vlastníctvo súborom a zložkám.

Nabootuj live linux a ten soubor přejmenuj na dwm.exe.offPo restartu bude efekt aero pryč.

vďaka za ďalšiu pomoc ale "nabootuj live linux..." je pre mňa rovnaké ako príručka: Ako si rýchlo a lacno postaviť doma na záhrade Cheopsovu pyramídu

http://www.servispckupka.cz/jak_vykopirovat_data_z_ne... Akorát ty nebudeš nic kopírovat, jenom si přejmenuješ ten soubor.

Lebo nemáš plné prístupové práva (administrators) k systému. Jediný problém, nikde inde. Tieto kľúče v Registroch majú záznam o dwm.exe:0 Key: "[HKEY_USERS] \S-1-5-19\SOFTWARE\Microsoft\Speech\Preferences\AppCompatDisableDictation"1 Key: "[HKEY_USERS] \S-1-5-20\SOFTWARE\Microsoft\Speech\Preferences\AppCompatDisableDictation"2 Key: "[HKEY_USERS] \S-1-5-21-1815483257-3944322823-750039739-1000\SOFTWARE\Microsoft\Speech\Preferences\AppCompatDisableDictation"3 Key: "[HKEY_USERS] \S-1-5-21-1815483257-3944322823-750039739-1000\SOFTWARE\Resplendence Sp\Registrar Registry Manager\Settings"4 Key: "[HKEY_LOCAL_MACHINE] \SOFTWARE\Microsoft\RADAR\HeapLeakDetection\ReflectionApplications\dwm.exe"5 Key: "[HKEY_LOCAL_MACHINE] \SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\WINEVT\Publishers\{d29d56ea-4867-4221-b02e-cfd998834075}"6 Key: "[HKEY_LOCAL_MACHINE] \SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\WINEVT\Publishers\{d29d56ea-4867-4221-b02e-cfd998834075}"7 Key: "[HKEY_LOCAL_MACHINE] \SOFTWARE\Microsoft\Windows\Windows Error Reporting\HeapControlledList\dwm.exe"8 Key: "[HKEY_LOCAL_MACHINE] \SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\AeDebug\AutoExclusionList"9 Key: "[HKEY_LOCAL_MACHINE] \SOFTWARE\WOW6432Node\Microsoft\RADAR\HeapLeakDetection\ReflectionApplications\dwm.exe"10 Key: "[HKEY_LOCAL_MACHINE] \SOFTWARE\WOW6432Node\Microsoft\Windows\Windows Error Reporting\HeapControlledList\dwm.exe"11 Key: "[HKEY_LOCAL_MACHINE] \SOFTWARE\WOW6432Node\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\AeDebug\AutoExclusionList"12 Ukázat celý příspěvek

pekný zoznam, a dlhý, lenže ja sa v operačnom systéme a celkovo v počítačoch moc nevyznám - preto som aj požiadal o radu, takže neviem čo s tým. čo sa týka prístupu, som administrator, jedine, že by to bolo treba urobiť nejako inak. mne to ale pri snahe zastaviť túto úlohu nenapíše, že nie som administrator ako to robí windows vždy, keď sa tento problém vyskytne ale len toto https://i.imgsafe.org/82600c005a.jpg

Však ukonči proces.tomuto *.exe musíš priradiť (prevziať) svoje prístupové práva "users". Klik myšou - vlastnosti. Vlastník ;users, system, administrators, everyone, nt service\trustedinstaller

vďaka za rady, ale musím už dnes skončiť. prípadne zasa niekedy inokedy - ešte stále sa mi to nepodarilo vyriešiť

ovladaci panely- programy a funkce odinstalovat program

tam som hľadal samozrejme hneď na začiatku, ale tam to nie je - preto som sa obrátil so žiadosťou o radu do tejto poradne