» Poradna » Programy

Adware.Elex.ShrtCln

Zdravím. Malwarebytes mi najde havěť Adware.Elex.ShrtCln. Dám jí do karantény, ale při dalším skenu Malwarebytes ho najde znovu. Seru se s tím už půl dne a ne a ne to odstranit. Můžete někdo poradit. (W10 32, Malware bytes, ESET)Díky

Odpovědi na otázku

tak ji nedávej do karantény,ale odstraň .... neobnovuje se systém mezitím z nějaké zálohy ? vem nějaký program,který umí prověřit naplánované úlohy atd třeba autoruns nebo comodo cleaning essential a hledej úlohu,která pouští nějaké kopírování zpět a tu pak odstraň

Tak jsem dnes přišel na následující:Odinstaloval jsem chrome, udělal sken programem malwarebytes a Adware.Elex.ShrtCln nikde. Nainstaloval jsem chrome znovu, přihlásil se ke svému účtu, udělal sken malwarebytes a ta havěť tam byla zase. A opět 5x. Tak jsem zase chrome odinstaloval, sken a nic. Znovu jsem chrome nainstaloval, spustil, ale nepřihlásil jsem se. Sken malwarebytes teď nic nenašel. Teď se bojim, že když bych dal nový disk s novou instalací woken (měl jsem v úmyslu) a přihlásím se k google účtu, tak aby se ta havěť znovu nenatáhla. Nejsem ajťák, tak se omlouvám za možná nesmyslné úvahy.

Tak přidám další poznatek:Jak jsem psal, kdykoliv se přihlásím do chrome a proběhne synchronizace, tak se objeví i ta havěť. Odinstaloval jsem tedy chrome, znovu nainstaloval a přihlásil k jinému účtu. Kontrola nic nenašla. Otázka tedy přichází sama. Bude nutné si založit úplně nový google účet?

Tak jsem na to dnes také narazil a opravdu to chce vzít větší kladivo.http://virusguides.com/remove-adware-elex-shrtcln/

Tak co, pomohlo něco z toho? Já s tím teď bojuju.

To co je na tom videu z YouTube jsem někde nasel popsány na webu. To mi pomohlo. Havěť je fuč.

Mne sa tá háveď natiahla pri registrácií na stránke fortuny..