» Poradna » Počítačové sítě

Adsl+router

Ahoj, vím, že se to tu už probíralo , ale i tak mám dotaz.Mám připojení k internetu přes ADSL ( O2 ). To znamená, že mám ADSL modem + 1 vývod na síťový kabel. Chci koupit router např. http://www.bgslevi.cz/produkt_detail.php tento router napojit na adsl modem a z routeru to propojit do třech PC ??Díky Arnie

Odpovědi na otázku

Mělo by to stačit modem dáš do režimu bridge (jestli to umí) a ten Minitar za to jako router

Router uz je v modemu, bohate Vam staci switch.(Nemate doufam USB modem? Pak by to takhle elegantne neslo!)Pokud ale chcete LAN delat pres wi-fi, budete potrebovat zarizeni Vami navrhovaneho druhu, ale samozrejme neco poradneho - Asus, Linksys apod., ne takovy noname.

Díky za vaše názory. Svitch mám, ale nefunguje to, protože je problém s IP adresou.IP Díky za úpodněty koukal jsem na net a asi vezmu tento router http://www.bgslevi.cz/produkt_detail.php tedy bude následovné: adsl modem - siťovým kabelem do routeru ( ten samozřejmě nakonfigurovat ) a z něj teprve do ostatních PC ??