ADSL

Potřebuji poradit ADSL providera pro mého otce. Jedná se o malinkou síť - 1 linuxovej server, mašina s Windows XP a 1 až dva notebooky. Dřív používal Mistral, teď GPRS. Traffic měsíčně tak do pěti GB (na kabelovce). Já osobně bych preferoval nížší agregaci, rychlost tak kolem 512 až 1024 kbps, připojení, které není o moc pomalejší než deklarovaná rychlost. Limit by měl být v pohodě, na serveru je squid s 5GB cache. Důležitá by byla veřejná IP adresa a bez nějakého firewallu u ISP. Ohledně hardwaru bych si představoval asi něco jako samotný ADSL modem, pokud možno připojený přes RJ45. Ty různé USB zrůdy mi lezou krkem, implementace v Linuxu mi přijde podivná. (Rozchodil jsem USB WiFi kartu a BT USB klíčenku SE610, takže už mám něco za sebou... )

Odpovědi na otázku

promin neporadim, ale kdyz si tak procitam ty pozadavky, tak mam dojem, ze asi nechces adsl :) pokud mas moznost jineho pripojeni, zvol jine pripojeni adsl je v ceskych pomerech pouze nechutna zrudnost - sam jsem pouzival cca 8 mesicu :( - zkus si projit diskuze a clanky na www.dsl.cz (mimo jine tam uverejnuji grafy tykajici se jednotlivych provideru adsl)

No, bohužel tam jiná možnost není... Karneval funguje jenom v jednom domě té ulice a zrovna to není ten, který bych potřeboval... Druhá alternativa je CDMA...

Contactelhttp://www.contactel.cz/web/cz/2_Nase_sluzby/Preh... ma u nich 512/128 a da se rict, ze rychlost mu neklesla jeste pod 400kbps. Dobra je u nich moznost tech individualnich datovych limitu.