» Poradna » Počítačové sítě

ADSL routr EcholefeHG520i a možnost nastavení WAN na eth.

Dobrý večer.
Donedávna jsem používal tenhle adsl routr pro příjem internetu od O2, ale přešel jsem na místního WIFI ISP.
Na něj sem připojen zařízením AP WL-5460 Airlive v režimu WISP.
Chtěl jsem se zeptat na možnost , zdali by šlo nějakým způsobem využít zbylý ADSL rout EcholefeHG520i a vytvořit si z něj domácí wifi vysílač. Problém je že jako wan tam slouží klasický telefoní konektor RJ11.
Je způsob jak to obejít ? ( kabelová redukce RJ11/RJ45 případně možnost nastavení WAN na nějterý z LAN portů ?
je se snažím využít nepotřebný kus HW pokud to půjde a až poté si případně koupit klasicný WIFI routr
Děkuji všem co mi odpoví
Díky Karel

Odpovědi na otázku

Na tomto routru žádný WAN port není, je tam ADSL modem a ten, i když má možná podobný konektor jako jsou ty ostatní, pracuje na úplně jiném principu než je Ethernet. Při vhodné konfiguraci a zapojení jej lze použít jako AP a 4-portový switch.

Nejde to jak už tu padlo nemá Ethernetový WAN port, redukce RJ11 na RJ45 nic neřeší protože modem vnitřně nepředělá.

Na internetu jsem redukci RJ11/RJ45 našel ale nevím jestli to pošlape.
( v týdnu jsem zapojoval T.mobile ADSL routr Zyxel, který měl jako WAN RJ45 a káblem vedl do splitru s RJ11 ale to co řeším já je opačné zapojení z RJ45 do RJ11 ADSL portu na ADSL routru.
Tak či tak děkuji za odpovědi

Ano, to je neco uplne jineho. Na routerech se casto pro pripojeni telefonni linky pouziva RJ45. Nicmene i do nej lze RJ11 normalne pripojit, zadnou redukci nepotrebujete. Pripojujete linku tam, kam patri, jen jinym konektorem.

Vy neresite "zapojeni RJ45 do RJ11", Vy nesmyslne resite kravinu - zapojeni ethernetu do ADSL portu - a nedate si rict, ze to nepujde. :o)))

Stačí projít historii dotazů, není první, ani poslední, kdo tohle skouší. NEJDE TO a nebudu vysvětlovat proč, když už je to tady nekolikrát rozebrané

jne tenhle to zkouší pod několika jmény. Prostě co kdyby že? Achjo... pozitivum berme to že ho naštěstí nemáme za souseda.

1 - v historii jsem podobnou otázku našel až nyní (předtím jsem asi měl špatné zadání hledání)
2 - na tuto otázku se ptám poprvé (stačí srovnat IP u předchozích dotazů na podobné téma)
3 - z vašich odpovědí už je mi samozdřejmě jasné že to nerozchodím, jen jsem se ptal.
4 - děkuji za odpovědí

ad1: HURÁ, tak přece se točí!
ad2: IP adresa není žádný důkaz (uř třeba jen "ale přešel jsem na místního WIFI ISP")
ad 3: HURÁ
ad 4: Není zač