» Poradna » Počítačové sítě

ADSL připojení (zdlouhavé)

hi, mam problém, dnes sem zapnul PC a normálně klikl připojit, vše proběhlo v pořádku akorát když se připojím a kouknu na správce připojení tak je u ADSL taková malá hvězdička, která značí problém a opravdu internet nefunguje, po několika reinstalech, které nepomohli sem zkusil připojit a šel sem afk na 5min když sem přišel tak hvězdička zmizela a internet fungoval. takže se normálně připojim k netu, ale než se rozjede internet trvá asi 5 min, nevíte kde by mohl být problém? možná vir? už pár let nepoužívam antivir a nikdy sem neměl s ničím problém. možná to je modemem je starý 2 roky, sagem fast 840, win7 (nevíte jestli mam nárok na nový modem když sem se vlastně upisoval na 1 rok s modemem za korunu a už druhým rokem mam internet bez úpisu? (něco jako u mobilu, že si každé období můžete vzít nový telefon když máte paušál. díky za rany :<

Odpovědi na otázku

To je nějaký USB modem, že se "připojuješ" podle potřeby? Vřele doporučuji pořídit si něco normálního, tj modem s routerem, který je k DSL připojený trvale a s PC komunikuje jako normální síť.

Problém by s připojením mohl být dle nicneříkajícího popisu kdekoliv.

Sagem fast840 je USB modem, což je obecně zdroj problémů. Pomocí kombinace Alt+D se dostanete do nastavení, tam je dobré si opsat současné nastavení a potom zkusit pozměnit BULK/ISO na pouze BULK nebo pouze ISO. Někdy to pomáhá. Podorbnosti zde:

http://www.lisak.cz/sagem-fast-840-usb-instal... ...

Lepším řešením ovšem je tenhle krám vyhodit z okna a pořídít modem/router s vestavěným firewalem a ethernetovým připojením.