» Poradna » Počítačové sítě

ADSL modem 8Mbit

Ahoj,mam net pres Volny .Stavajici 2Mbit jsem si nechal zvysit na 8 Mbit,jenze mi od te doby nejde modem (zrejme nepodporuje tak vysokou rychlost.kousel jsem Sagem Fast 840,Aethra,Zyxel a ani jeden to nejede,jsou to 2 roky starý krámy.

Na netu jsem si vybral novy modem s wifi routerem Belkin
www.hshop.cz ...

1)Pojede mi internet na tomto modemu ?
2)Chtel bych přes wifi nasdílet připojení s notebookem,musím mít v tu dobu zapnutý stolní počítač?
3)Jaký dosak asi má ten wifi vysílač?Potřebuji ten signál přenést přes 2 cihlové zdi a dvůr 20m (nebo jestli se dá dokoupit silnější anténa -doporučte prosím ...)

Děkuji za vaše reakce

Odpovědi na otázku

Ten modem neznám. Ale každopádně potřebuješ aby měl funkční podporu ADSL2+. Stolní PC pochopitelně zapnutý mít nemusíš, když bude inet trvale na routeru, tak je to nezávislý. Kup radši router s konektorem na externí anténu, pokud nechceš riskovat, že na tu vzdálenost a přes zdi bude špatnej signál, anténu bych hodil až za obě zdi, ale záleží na možnostech umístění a vrtání atd. WIFI se nezabývám, ale vím, že se signálem je to často špatný na integr. anténu.