» Poradna » Web a internet

AdSense a daně

Ahoj, je tady někdo kdo má zkušenosti s AdSense? Jedná se mi o placení daní, jednoduše bych chtěl vědět, jestli může napsat někdo kdo z AdSense vydělává, jestli má ŽL a jak postupuje apod.Díky

Odpovědi na otázku

Pokud tvé příjmy nepřesáhnou 15k, tak žl nepotřebuješ

To nesouvisí s výší příjmů, ale s tím, jestli se jedná o soustavnou činnost za účelem zisku nebo jen příležitostnou. A jelikož trvalé nasazení AdSense do webu je soustavná záležitost, tak ŽL jednoznačně potřebuje. Dokonce i kdyby nevydělal nic, stačí už to, že AdSense nasadí.

Taky jsem to tak pochopil, jelikož reklama je tam neustále, jedná se o soustavnou činnost, díky

Musis byt identifikovanou osobou.http://www.jakpodnikat.cz/adsense-dph.php

Díky, tuto stránku znám, ale nejsem si jistý uváděnými informacemi, když zákoníky jsou mírně jiné od 1.1.2015 a stránka byla aktualizována minulý rok

adblcok na tebe ty zloději - to není podnikání to je podvraťáctví

Velice kvalitní příspěvek do diskuze :)Když mám stránky a videa na youtube, kde vyučuji zdarma a umístím na ně reklamy, tak jsem zloděj? Aha, prosím radši se příště zdržte reakce

Pokud bys to opravdu dělal čistě z vlastního altruismu, tak bys do videa žádné reklamy nevkládal - jde to tam nastavit.

Bohužel hosting vlastní stránky něco stojí a na to chci použít adsense. Stejně z toho nečekám nějaké velké zisky.Proč vůbec odpovídáte, když se vaše reakce vůbec netýká dotazu? Komplexy některých lidí jsou už opravdu na léčení, tohle je v každém příspěvku v poradně. Lidi který jsou hrozně chytrý a moralistický, ale vůbec nemaj důvod odpovídat a nepřináší nic hodnotného.

Proč by nemohl dostat aspoň část nákladů zpět? Já pokud chci nějakou běžně placenou službu zdarma, tak počítám s tím, že budu muset snést nějakou tu reklamu. Nebo si tu službu zaplatím a bude bez reklam

Mimochodem zloději? Já od někoho hodlám něco krást? Toho jsem si opravdu nevšiml, aspoň chci správně a řádně platit daně a neokrádat stát, ale jsem zloděj :) jojo inteligence skrz střechu :)

Odpovím ti zcela jasné, ti co tady straší MUSÍŠ MUSÍŠ, jsou ti poctivci kteří ztratily čas i nervy při zařizování živnosti, a snaží se aby jste si tím taky prošel, by nepřekousli že oni museli litat jak voli a vy ne.. ) .Funguji už nějký ten pátek, nemám žádný živ., nic prostě to nikoho nezajímá. A 15 ročně překročím několikanásobně. Jo a zcestné komentáře typu zloději.. to nejspíš volá zloděj kterému zatli tipec :D

Jistě, ono to jde provádět poměrně dost dlouho bez ŽL. Ovšem nedochází ti jedna zásadní věc. Google posílá finančnímu úřadu tzv. souhrnná hlášení, kde figurují všechny osoby, které mu zaplatily/kterým zaplatil. A je jen otázka času, než se to dostane k českému FÚ a pak se z toho po*ereš, doplatíš daně a jako bonus pořádného flastra za neplnění povinností. Ale tím se tady už asi nepochlubíš ty chytráku :D

A proc se nezeptas danovyo poradce?

Protože nerad platí když nemusí ? Proč ty pokladáš tak blbé otázky a raději neopovídáš s nějakým přínosem.