» Poradna » Programy

Adobe premiere pro 2017 - začátečník

Ahoj, nově začínám s programem Adobe Premiere PRO CC 2017. Chci se zeptat, jestli by mi s tím někdo zkušenější z vás nepomohl/poradil. Včera jsem něco zkoušel a zasekl jsem se... Byl bych rád, kdyby jste mi tu zanechali kontakt, kdyby se teda někdo našel, kdo by byl ochotný, ať nemusím pořád vypisovat do fóra. Momentálně řeším problém, že mám řadu fotek, ze kterých chci udělat video. Potřebuji je jakoby zesvětlit, přidat takové to mlžení. Aby fotky měly na sobě trochu bílé, ale aby šli vidět.O jaký efekt se jedná?

Odpovědi na otázku

Vezmu to odzadu - pokud se budeš ptát v Poradně, může rady využít víc zájemců. A k vlastnímu efektu - o co přesně ti jde? Aby fotky byly zesvětlené a zamlžené po celou dobu nebo jen když přechází jedna do druhé? V prvním případě uprav fotky v grafickém editoru (třeba Gimp), v druhém použij přechod (v Premiere efekt Video Transition - Dissolve - Dip to white).

Dá se říct, že jsem to u poloviny vyřešil, tím, že jsem změnil brightness a contrast. Teď to mám +- jak to chci mít, jenže je to v šedé.Mám sérii fotek a chci všechny, aby byly lehce takto rozmáznuté, protože před nimi bude text, tak ať moc neruší ten text.

tak přes ně dej jako další vrstvu poloprůhledný bílý nebo jinak jednobarevný obrázek. KDEnlive to umí, tak Premiere nejspíš taky.

Od toho je snad Photoshop, ne? Tam můžeš upravovat fotky a dělat z nich i video.

Premiere není grafický editor, proto lepších výsledků dosáhneš úpravou obrázků třeba v Gimpu (nebo Photoshopu pokud no vlastníš) nebo jestli preferuješ rychlost a jednoduchost aplikuj na obrázky efekt Blur (docílíš rozmazání) a celý klip překryj bílým obrázkem jemuž zastavíš průhlednost podle potřeby.

Vytvor si nad fotky adjustment layer a v lumetri color si posuň čiernu ako len chceš :)

Vybral jsi si profesionální nástroj, jistě není levný. Musíš investovat do toho aby ses to naučil. Najdi si výukové videa, využij oficiální podpory Adobe a využij i jejich demo průvodce.

Děkuji všem za rady, vaše řešení mne nenapadlo, vyzkouším.A teďka k mému druhému problému, nejsem lenivý nebo tak něco ale zkoušet všechny efekty je pro mne náročné. Mám logo, a chci ať mi ze středu se postupně zvětšuje až do určité míry a zároveň hodit na ten samý objekt efekt ze ztracena na 100% viditelnost, oba efekty zároveň. Jak se jmenují?

Transform a Opacity