» Poradna » Programy

Adobe Premiere - náhlé bugy

Zdravím, chtěl bych vás, zdatnější v počítačích, poprosit o radu.Potřebuji vytvořit krátký film v Adobe Premiere, nějaké základy zvládám, což mi stačí. Pracuji na ntb (viz screen 2) s připojeným externím fhd monitorem. Mám rozpracovaný jednoduchý projekt - 2 audiostopy, mapování času, střih... zatím nic víc.Avšak náhle se stala ta věc, že při otevření projektu se mi nezobrazí panel s časovou osou (screen 1). Vytížení ntb v tomto stavu je na screenu 2. Po kliknutí na space se objeví a spustí se náhled. Ovšem manipulace s posuvníkem na ose nezobrazuje video v reálném čase - a celkově je celý program/projekt najednou zasekaný. Toto jsem vysledoval se děje jen na externím displeji, při přesunutí okna na integrovanou obrazovku ntb vše jede OK. Při následném přesunutí zpět na externí se celý obraz rozpadne(screen 3).Dokázal by mi někdo poradit, jak chybu opravit? Dělat s videem na 14" displeji ntb je nic moc..Díky moc všem za rady!PS: vím že ntb není žádný trhač asfaltu, ale doteď to šlapalo v pohodě.

Odpovědi na otázku

O jakejch screenech to mluvíš ?Nějak si zapomněl napsat hw (grafiku, RAM, CPU.. disk) na kterym to děláš...Stejně nejlepší asi bude když používáš komerční SW s předplatným, tak se obrátit na podporu ne ? od toho tam jsou a proto ten SW stojí 10.000 ročně....

Myslíš podporu na Ulož to ? U Adobe koupená verze 2019 by už dávno byla aktualizována na verzi poslední...

nevím, které verze u Adobe šly ještě koupit jako krabicovky, ale znám celkem dost lidí, co si drží starší krabicovky a odmítají přejít na vyšší verzi, která už je pouze formou výpalného. Kupříkladu to myslím dost platilo o Zoneru...Což ovšem nevylučuje variantu, že jde o dalšího z blbečků, co mají warez verzi...

Poslední krabicová byla CS6 skončila krátce po zavedení CC, tedy někdy v roce 2016 a pár měsíců se ještě doprodávala. I já patřím k těm, kteří s ní stále pracují. Dostal jsem ji kdysi od firmy, pro kterou jsem točil a zpracovával videa. Dnes na ní stále "postprocesuju" klipy pro Toulavou kameru a nevidím důvod k přechodu na ve finále výrazně dražší systém.

jj, když jsem před časem koukal, co bych tak mohl za placený střihový soft, tak snad akorát Resolve je s nějakým normálním licencováním. Teda snad krom Pinnacle / Corel... A možná Lightworks.Známý ve firmě si zas opečovává poslední krabicovou verzi technického softu Eagle - to výpalné je jak mor.

A vakcína není a nebude (teda krom té na Ulož to nebo kde to ty lidi berou). Eagle je nově součástí Fusion360, ale nevím Yes, when properly use, they are reliable and almost immortal. i jsou pro něj omezení jako byla u samostatné verze Eagle. Pracovní prostředí je pro mě ovšem zoufalost. Štve mě hlavně to, že velké SW firmy jako třeba Autodesk skupují SW pod svobodnou licencí a v zápětí ho nabízejí za tučné výpalné.

Jéééé, omylem jsem vloži i obsah schránky

stříhat video je masochismus i na 15ce notesu bez ohledu na výkon.

Moje chyba, posílám odkaz na screeny, kde je i HW info.https://drive.google.com/drive/folders/1A4Pc0zaotE...

A zkusil jsi obnovit Worspace? (Menu Window - Workspace - editing, klávesová zkratka Alt + Shift + š)