» Poradna » Programy

Adobe Photoshop TRIAL - použitie pri vyučovaní

Je možné používať pri vyučovaní - v predmete počítačová grafika (vrámci krúžku) - program Adobe Photoshop CS2 trial verziu, ktorá obrázky neukladá, netlačí a neexportuje po celý školský rok?

Ďakujem za Vaše názory.

Odpovědi na otázku

Myslím že na to můžete mailem zeptat přímo firmu Adobe

Osobně nejsem zastáncem vyučovat na základních a středních školách nějaký proprietární software.

Vyjímka střední odborná škola vs CAD a DTP

Byl by takový problém v tom kroužku vyučovat program GIMP?

Jo jo, tohle by bylo řešení, jak "fotošopu" zatnout tipec. Je mi jasné, že Gimp je pro amatéra úplně dostačující, ale protože ho celé okolí ignoruje, nikdo ho nebude používat. Každý si raději crackne Photoshop...

Amatér právě je looser, protože neumí nic jiného, než jeden program který se jako cvičená opička někde naučil používat. Amatér bude amatérem když bude používat cokoliv.
GIMP bude stačit všem kteří to nepotřebují pro komerční DTP

na to slúžia academic/introductory verzie,klasické trial verzie bývajú obvykle použitelné na 30-dní,ale nieje to pravidlo,záleží,čo je napísané v licenčnej zmluve konkrétneho programu,niektoré save+print disabled verzie možno použiť neobmedzene dlho,ovšem problém môže nastať či je to dovolené aj v komerčnom prostredí.

nojo, 'vrámci krúžku' je mozna krouzek za penize ... skoleni(?).
Proc nepouzit zminovany GIMP nebo Krita

A proč nepoužít PaintNet, který má - na rozdíl od Gimpu - poněkud logičtější ovládání ve stylu Photoshopu ?

a prečo nútiť niekomu niečo,čo nechce,ale chce niečo úplne iné ako mu druhí chcú nanútiť ?

Co je na ovladani Gimpu nelogicke? (nehlede na to, ze paint.net mu funkcemi nesaha ani po kotniky)

Všechno,je to slátanina oken.

divil bych se.. To, že to jde spustit, neznamená, že to je licenčně v pořádku.
Ověřte si možnost koupě nějaké školní licence (Adobe pro studenty asi nepůjde) a nebo kupte Photosop Elements, které jsou podobné Photoshopu, akorát mají míň funkcí.