» Poradna » Programy

Adobe Photoshop Elements, smazání bílého podkladu kolem naskenovaného textu

Pro vyčištění naskenované stránky s textem používám nástroj "kouzelná hůlka", kterým označím bílé pozadí kolem textu a uvnitř písmenek, výběr pak zúžím o jeden bod a smažu. Označení bílých plošek uvnitř písmen je ale pracné. Lze nějak najednou vybrat černé obrysy písmen ? Výběr bych pak rozšířil o jeden bod, invertoval a výběr (bílý podklad) smazal. Mám Adobe Photoshop Elements 15.

Odpovědi na otázku

nevím jak tenhle Fotokrám, ale GIMP má třeba výběr podle barvy a ten by pak vybral všechno stejného odstínu vč. toho uvnitř písmen.Jo, proč to jako děláš? Chceš písmo na průhledném pozadí?

Chci jen vyčistit scan od nečistot.

pokud jsou to stupně šedi a ne RGB barvy, tak na tohle používám v GIMPu nástroj Úrovně. Pokud teda není ten sken vyloženě špinavý - ve smyslu skenu staré xerokopie apod.

U spousty gr. programú stačí označit barvu papíru, například bílou a zvolit nástroj nalít barvu( vyplnit). V PhotoFiltre kliknu kurzorem a co je mimo písma se vyplní zvolenou barvou. No i tak musím i do plošek nalít barvu. Všechno naráz jde s nástrojem Zaměnit barvu. Barva první- kliknu na plošku, Barva druhá-zvolím bílou. To samé múžu na písmo a druhá barva např. černá

Přišel jsen na to. U "kouzelné hůlky" odškrtnout vybrat "sousedící" (body) .

A co tak previest ten sken do 1bit palety farieb. Potom budes mat iba bielu a ciernu. Ostatne sa podla odtienu prevedu na jednu z tychto farieb.V gimp je to obrazok-rezim-indexovany-1bit rezim.