» Poradna » Programy

Adobe Acrobat reader - chci kurzor pro označení textu

Ahoj, doufám, že mě neukamenujete Mám nový notebook, tzn. nová instalace všech programů a můj oblíbený prohlížeč pdf (Adobe Acrobat reader) nefunguje, jak jsem zvyklá. Podotýkám, že mám otevřené mnou vytvořené pdf (stažené poznámky z telefonu) a při otevření se mi zobrazí křížek a jde přepnout max na pacičku Dokument má povolené kopírování, ale jak si mám pacičku předělat na klasický kurzor?Zkusila jsem otevřít pdf, které jsem vytvořila z WORDu, tam naskočí automaticky kurzor pro výběr textu, tzn. že u dokumentu z telefonu není šance, abych si text mohla zkopírovat? Potřebuji s ním pracovat ve WORDu

Odpovědi na otázku

A kde se ti v telefonu berou ta PDFka, která pak v PC nezobrazují text jako text? Jaký je jejich zdroj?

A to PDF je vytvořeno jak? Není to čistě náhodou vytvořeno pomocí fotoaparátu? Kurzor pro označení textu se objeví pouze tehdy, pokud to je skutečný text, nikoliv jen naskenovaný nebo vyfocený text z nějakého papíru.

Celý problém bys vyřešila tak, že by sis svý poznámky psala do nějakýho cloudovýho textáku a nemusela jsi si nic stahovat do PC. To je v dnešní době uplnej nesmysl.Naštěstí Google přesně takový řešení má a nejspíš ho v telefonu máš i ty. Jmenuje se to Google Docs (appka přímo Dokumenty). Tam si dělej poznámky a když se pak na PC přihlásíš se svým google účtem na Drive, tak tam ty poznámky budeš mít v nějakým souboru a mužeš s tím okamžitě pracovat. Žádný stahování a navíc je to samozřejmě synchronizovaný, takže když pak v telefonu ten dokument zase otevřeš, tak tam budeš mít i změny, který jsi udělala na počítači. A pokud na tom budeš trvat, tak i s tímhle si to pak mužeš ukládat jaklo PDFko. Hotovo...

a na krátký poznámky je Google Keep - dělám v tom i např. seznamy věcí na nákup apod., umí to zaškrtávací seznamy atd. To co zadám na telefonu vidím i v prohlížeči na PC a obráceně.

..a v thunderbirde

Ty jsi nejvíc nejhodnější! Vůbec mě nenapadlo, že něco takového existuje, ještě jednou děkuji, to na 100000% řeší můj "poroblém".Ten telefon to asi vážně ofotí jako obrázek a tam je to úskalí

Ne asi, ale uurčitě. Pokud to uděláš foťákem, tak je to prostě fotka a pro ten pdf tam žádný text není, jen obrázek.

No, pokud ten dokument je např. sken, tak je to jenom obrázek textu v PDF a tudíž tam žádný vybíratelný text není. Musí se to prohnat tzv. OCR, což je program, který rozpozná (ne vždy na 100%) text z obrázku a udělá z toho kopírovatelný text.

Moc moc Vám všem děkuji za postřehy a za pomoc