» Poradna » Notebooky

Administrátor w10

Ahoj mám takový problém. Po továrním resetu notebooku jsem se nemohl přihlásit do svého Microsoft účtu, tak jsem dle videa postupoval tak, že jsem najel do "safe mode" a pak restartoval, ale teď tu už nebylo na výběr heslo a účet, ale rovnou tam byl účet Administrátor a k tomu napsáno: "Váš účet byl zakázán. Obraťte se na správce systému.", tak jsem zase zkoušel toho administrátora povolit v příkazovém řádku, ale do nej se nedostanu, když nejsem přihlášen jako Administrátor, tudíž jsem ve slepé uličce a nevím co mám dělat a prosím Vás o radu.

Odpovědi na otázku

ako prebehol ten "reset? niečo ako továrenské nastavenia?

Ano

pretože mám za to, že ak si opätovne donútil systém aby nastavil "továrenský režim", tak sa preinštaloval komplet windows a mal by ti ponúknuť opätovné vytvorenie konta, vrátane celého úvodného ceremoniálu nastavení novej inštalácie

ak sa tak nestalo, tak pravdepodobne došlo len k nejakej pofidérnej obnove systému. existuje v cmd príkazC:\WINDOWS\system32>administrative powers, activate!následne pokus o aktiváciu účtu administrator príkazom netstat.ale nakoľko je funkčný neviem, pretože som ho nikdy použiť nemuseldáta máš zálohované sa predpokladá. no tak ak neexistuje spôsob ako sa do systému prihlásiť, ostáva ti čistá inštalácia

Takže budu muset nainstalovat znovu w10 teda? (Taky jsem o tom uvažoval)

osobne si myslím, že je to najrýchlejšie riešenie vzhľadom k tomu, že nemáš isté ani to, či je recovery partícia v poriadku. najrozumnejšie stiahnuť windows a nainštalovať z pripravenej flešky. ak tam teda nemáš životu dôležité dáta. ak ano, vybrať pevný disk a dáta skopírovať najprv inam

A děkuji moc za ochotu se tomuto příspěvku věnovat :)

na to sem "lezieme" viacerí

Odemkni si lokální účet administratorNapř. přez náhradu utilman.exe příkazovým řádkem: https://www.isumsoft.com/it/enable-hidden-administ...

Vyřešeno - instaloval jsem přes USB w10, děkuji.