» Poradna » Windows (a jiné OS)

Administrátor nemá oprávnění + nefunkční ruční nastavení IP

Mám lenovo s10-3 win 7 starter a následující problémy kdysi jsem nastavil na Lan portu pevnou ip 100.x.x.x teď ji potřebuju změnit na dhcp ale na kartě vlastností u připojení ipv4 i v6 se nedá otevřít panel vlastnosti protokolu (nastavení ip) když chci vlastnosti připojení odklepnout ok vyhodí to že chce nainstalovat protokol, jenže když rozklepnu položku protokoly vyhodí to chybu že nemám oprávnění a poté už mě to do toho menu nepustí (jsem na účtu administrator, ) , chtěl jsem tedy nastavit adresu přes cmd, hláška neznámý příkaz, baťák zase vypsal příkazy ale žádnej nebyl proveden přes 3 hodiny blikal kurzor. rozhodl jsem se tedy že ho odinstaluju a nainstaluju jenže ve správci zářízení když jsem dal odinstalovat tak se menu klasicky srolovalo a po rozrolování byl adaptér pořád nainstalován a tak pořád dokola. Za další jsem zjistil že když chci na tom účtu administrátor ukončit nějakou aplikaci ci program tak mi to vyhodí chyba:Přístup byl odepřen. taky mě to nepustí odinstalovat žádný program opět přístup byl odepřen. vše bylo zkoušeno na účtu s právy admin tak i na smotném účtu ADMINISTRATOR , pc byl skenován na viry žádný nebyl nalezen. Neví někdo co stím?

Odpovědi na otázku

Nevrtal jsi se v systému? Nemáš tam breberky?A ještě jedna otázka, proč tak divný rozsah adres? Nemyslel jsi 10.0.0.0/24? Adres 100.64.0.0/10 slouží pro jiný účel.

Ne, nemám tam breberky , ne nevrtal sem se v něm rozsah je správný kdysi jsem měl server kde byl rozsah 100.0.0.1 (server - 100.0.0.50 (pc)

V okně protokol IP verze 4 dej podrobnosti a projdi, jestli je správná konfigurace v okně, co ti vyskočí.Přeinstalaci ovladači jsi zkoušel?

tak znova okno ipv6 ani ipv4 nejde rozkliknout na podrobnosti, ovladač nejde přeinstalovat PŘÍSTUP BYL ODEPŘEN

Přeinstaluj systém - máš ho vážně poškozen,bude to nejrychlejší,chybu(y) bys stejně nenašel!!

Tak, tak. Stejně myslím, že za to může nějaká breberka.Pustí tě systém vytvořit nový administrátorský účet?Ještě mě napadlo, zkus bod obnovy (pokud máš zapnutý). Pokud ne, tak zkus opravu systému z instalačního DVD.

Pustí ale ani na něm nic nefunguje, instalační cd nemám neboť to nemá mechaniku ale má to recovery partition s lenovo recovery ktwrá nabízí obnovu do továrního nastavení, pomůže to?

Pokud to zvládneš, tak ano. Budeš ho mít ve stavu jako když jsi ho donesl z krámu.

A pro adresování používej správné rozsahy adres.