» Poradna » Počítačové sítě

Administrace routeru z více zařízení

Dobrý den,mám wifi router - TP-LINK WR541G v7. Všechna připojení jsou přes wifi.LAN adresa - 192.168.1.1Přidělování IP adres je v rozsahu 192.168.1.100 - 192.168.1.115Filtrování MAC adres je vypnuté.Problém je následující: nemohu se přihlásit do webové administrace routeru na adrese 192.168.1.1 přes ntb (koupený podzim 2012), prohlížeče nemohou najít zadanou adresu, ping 100% ztráta. Kdežto přes mobil Sony Sola (koupený zima 2013) nemám problém se přihlásit do administrace. Ale je to velmi nepohodlné.Kdo ví kde je zakopaný pes? Tovární nastavení je možné jen v krajní nouzi.Děkuji

Odpovědi na otázku

Nastav si wifi kartu na pevnu IP na 192.168.1.10Vypni firewall a vyskusaj iny rozdielny web prehliadac, zapni cookies, vypni vsetky doplnky, hlavnie tie filtrovacie.

Všechno jsem udělal a výsledek se stále nedostavil.

Zvětši rozsah. K routerům této značky se dá velmi dobře připojovat i "zvenčí" (Router Management) a funguje to bez závad.

Z venčí se dá připojit krásně to vím, ale já se potřebuji připojit zevnitř.

ten NB který se nechce připojit je bez OS nebo jsi tuto drobnost opoměl zmínit? Pak se těžko radí, když nikdo neví co tam máš za systém.

Windows 7 64-bit, prohlížeč Chrome, ESET Smart Security 5 s přidanou adresou 192.168.1.1 v seznamu vyloučených adres z filtrování protokolů. Snad postačuje

A když se podíváš do administrace routeru, tak tam vidíš v DHCP přiřazenou IP adresu k tomu notebooku?

Přiřazená adresa je 192.168.1.104

A když v tom notebooku spustis příkazový radek a tam napises tracert www.seznam.cz Tak bude první adresa tvuj router pod tou IP adresou, kterou jsi udal?

Jinak zkus iný prohlízec, třeba operu. Obcas byva problém s proxy.

Nic se nezobrazí.

A co se stane, kdyz das do prohlizece v notebooku tu prvni adresu 10.30.0.1

Nepodařilo se připojit k serveru. Jinak je to IP adresa na WAN portu od poskytovatele internetu.

Zkus treba tu operu.

Výsledek je stejný Nelze se připojit ke vzdálenému serveru. Ještě zkusím vypnout eset.

pripadne i firewall.

už mě nic nenapadá krom lovení kabelu a reset do továrního nastavení

10.30.0.1 = providerova brána na prvním místě ve výpisu tracert, když jsi údajně připojený přes router? To se mi nezdá. Dej sem výpis ipconfig /all.

Nemáš náhodou připoj kabel od providera do LAN portu?