» Poradna » Windows (a jiné OS)

Admin-root linux mint

Může mií někdo poradit nebo mě někam odkázat, jak se v linux Mint přihlásit jako admin-root v grafickém rozhraní?Roíot jsem povolil a zadal si heslo ale na přihlašovací obrazovce mi to napíše že root se odsud nemůže přihlásit a hodí mě to běžného účtu.A opravdu nechci řešit bezpečnost a používání příkazového řádku (samo mimo rozchození oněch práv).Chci si prostě prasácky (jako ve Windows) v grafickém rozhraní naklikat cokoliv jako administrator i za cenu toho že to PC třeba shoří , třeba hloupě založit adresář a podobné a nechci kvůli každý blbině startovat konzoli.Jde to nějak nebo nejde? A prosím není to debata o bezpečnosti, jasná otázka, děkuji

Odpovědi na otázku

Správně to tvůrci distribuce dělají!Jediná možná rada pro takové jako jste vy je: "Vraťte se do vlhkého teplého lůna Redmondu, Linux prostě není určen pro vás!"

je to prasarna, ale jestli to opravdu chces, zkus toto: http://unix.stackexchange.com/questions/106699/enable-r...

Ano čekal jsem že se někdo pokusí popustit emoce Pro "já" dík za tip k tématu vyzkoušímMám to na starém netbooku z důvodu výkonu nic aktuálního z Redmodu to bohužel neutáhne za rozum a sem tam potřebuji něco změnit, žel stále narážím na práva, přitom vidím v návodech že někdo jiný do dané úpravy v pohodě udělá,Zde jen drobný dotaz to všechny ony aplikace spustil přes řádek (průzkumník, textový editor GK, gimp aby měli práva? (myšleno opravdu upřímě ze zájmu) nevidím nic špatného na tom přihlásit se jako admin pro změny v systému (na vlastní nebzpečí).Ale jinak se mi na první ošahání Linux velice líbí, hold jsem user co je zvyklý každý rok, půl rok přeinstalovat (dnes už z image) rozvrtané Windows

"...nevidím nic špatného na tom přihlásit se jako admin pro změny v systému (na vlastní nebzpečí)..." Já ano, takoví jedinci (debilové) nejsou nebezpečím pro sebe, ale i pro ostatní v síti!

ak dobre viem, existuje náhrada za sudo pre grafické app, aj keď sa prihlásiš ako user, nejakú grafickú app vieš spustiť ako root

Do emulátoru terminálu zadej sudo gedit /usr/share/mdm/defaults.conf a pomocí Ctrl+F vyhledej AllowRoot. Potom změň AllowRoot=false na AllowRoot=true. A potom restartuj počítač. Vyzkoušeno na LinuxMint 17.1 Cinnamon.

Takže deevolucí je už postižen i Linux...

Spíše hordou debílků, co si hrají na velké administrátory, ač mají v kebulce zcela prázdno.

taky nechápu, jaký důvod (krom honění vlastního ega) by byl k tomu být dlouhodobě přihlášený jako root. Sám dělám s linuxem léta a vystačím si s desktop odkazem na root správce souborů (abych nemusel vypisovat to gksudo...) a pokud něco dělám déle, tak si nechám puštěnou root konzoli. Víc fakt nepotřebuju.

Mint je založený na Ubuntu a tam účet roota taky není. Celkem to má smysl - pokud se přihlásíš jako root, tak na to snadno zapomeneš a můžeš leccos zpackat. Kdežto když si spustíš nástroje pod rootem, tak tomu povolíš jen ty konkrétní úkony.A grafické nástroje snadno spustíš ze spouštěcího okénka (u mne Alt+F2) a tam napíšeš např.gksudo nautiluscož ti spustí nautilus pod rootem