Adekvátní cena na bazarech za MSI GTX 770

Zdravím všechny, docela v poslední době uvažuji o koupi MSI GTX 770 2Gb na e-bazarech. Cena se zde pohybuje kolem 2500-2800Kč. Já její cenu srovnával s GTX 960 a GTX 760, kde se ceny pohybují od 2700-3100Kč,s GTX 1050, kde je cena od 3100kč+ a GTX 1050Ti kde je cena 3800kč+ a pořád mi vychází 770tka jako výborný kup na bazaru v poměru cena výkon.Je tedy cena 2500-2800 adekvátní jejímu výkonu? Děkuji za odpověď.

Odpovědi na otázku

Když jsi vezmež v potaz, jaký je to žrout, tak by možná bylo i lepší jít do předražené 1050ti

Neoveroval jsem Vami predstavene udaje, ale pokud sedi, neni nejmensi duvod kupovat tu GTX770! Jedinym racionalnim resenim je ta GTX960 (pripadne samozrejme jiz zminena GTX1050Ti).Ne, cena GTC770 NENI adekvatni jejimu vykonu a zejmena vlastnostem (o stari nemluve).

Porovnáváte nabídky v bazaru nebo porovnáváte reálné ceny za které se to prodá.Za 3100 koupit bazar GTX1050 když nová stojí max o stovku výše? Stejně tak třeba GTX960. Má výkon zhruba té 1050 (lehoučce nad), má vyšší spotřebu a bude téměř jistě bez záruky. Nevím kdo kloudný by za to dával 2700-3100. Já bych byl za takovou kartu ochotný nabídnout max 2000. A to jsou také ceny za které to spousta lidí prodá.O 770 už bych ani vůbec neuvažoval, enormní spotřeba proti 1050/960, výkon stejný (někde vede jedna, někde druhá), navíc nemá některé technologie které zavedla NVIDIA s Pascaly a zpětně to podporují i Maxwell karty - HFTS stíny, Ansel...GTX960 vypadá docela rozumná volba ale víc jak ty 2 tisíce bych za ni nedával, to bych raději za 3.2 koupil 1050.

Mohl bych se Vás ještě zeptat, jaká by podle Vás byla férová cena na bazaru za GTX 970, když už můžeme pomalu snad i přihlédnout k tomu, že by v červnu měla přijít řada Nvidia Ampere v té nejsilnější verzi (nástupce 1080) a v září snad i v ostatních verzích?Děkuji.

Férová cena je taková na které se oba účastníci obchodu shodnou :)Já třeba před dvěma roky prodával GTX980 v MSI Gaming edici, navíc s vodním blokem... prodával jsem ji za 7 tisícKdybych v té době prodával GTX970, tak to bylo za 4 tisíce. Ale to je 2 roky zpět. Ale u téhle karty je to trošku tricky. GTX1050Ti... je o něco slabší, je to 140 dolarová karta a levnější varianty by měly stát asi 3600 korun, v krámech ji ale stále koupíme za 5 tisíc nejméně.RX570... je výkonově asi srovnatelná, v některých titulech hrubě vede RX, někde naopak GTX. Je to karta která by měla startovat na 170 dolarech tzn 4300-4400 korun. Realita je že nejlevnější bude dneska za víc jak 7 tisíc.GTX1060 3GB je podobný případ jako RX. Je obecně rychlejší a v titulech kde 970 hrubě nestíhala RX ta 1060 drží dech. Na druhou stranu třeba RotTR může 970 podávat lepší výkon, má přeci jen více paměti. A podobně to bude v titulech co chtějí víc jak 3GB VRAM. GTX1060 3GB je 200 dolarová karta, tzn něco jako 5100-5200kč za novou, reálně se dnes dá sehnat za 6000 a výš.. Ze současných kartet je to asi nejméně předražený model na trhu.Z toho citovaného, neGTX970 je trošku oříšek u NVIDIA teď nic podobného není, v současné době 1050Ti člověk sežne od něco málo víc než 5 tisíc a bude to slabší. Výkonově je nejvíce podobná asi RX570, ale ta dnes stojí neskutečný ranec, nejlevnější RX570 se prodávají asi od 7 tisíc, přitom jsou to 200 dolarové karty a cena by měla být 5000-5200. 1060 je zase výrazně výkonnější.GTX970 je zhruba tam kde je výkonem RX570, jenže tyx dnes stojí příliš. Správná cena by byla kolem 5 tisíc za 4GB variantu RX570 ale to zdaleka v obchodě nenajdem.Když to tedy uvážím, tak výkonově si sedne mezi karty s ofiko cenou 140-200 dolarů, tedy mezi 3600 - 5200 kč, střed je tedy 4400, tolik Ukázat celý příspěvek

Když mrkneme na bazos, sbazar a aukro, tak ty GTX 970tky startují od 4500-6500, ono se to té ceně 3000kč opravdu ani zdaleka nepřibližuje, tak právě nevím, jestli je to pořád jakousi mining mánií nebo jsme z "levného kraje", každopádně realita je taková, že trh s GK začíná mi krapet připomínat totálně pokřivený trh s RAM, tam je to těžký Hardcore.Když mrknu na zahraniční portály jako ebay, tam se to v poslední době zase hemží fake kartama z Číny, tak si člověk opravdu moc nepomůže

Jasně, ty ceny jsou tam nehorázné, koupíte si starou GTX970 za 6 tiísíc po záruce, možná na konci záruky nebo si koupíte novou GTX1060 za stejnou cenu?Psal jsem to výše, jedna věc je za kolik se věci prodávají a za kolik se skutečně prodají. Navíc já vycházím z oficiálních cen karet. Těm se procentuálně nejvíce blíží právě 3GB verze 1060. Za HW bez záruky pak nejsem ochotný dávat víc než 50-60% ceny nového HW. To si pak raději koupím ten HW nový. Jsou ale lidi kteří hledí na každou korunu a pak jsou spokojeni s tím že koupí jen o pár procent levněji starší HW. Třeba nechápu jak si někdo může na bazaru koupit 3-4 měsíce starou 1050 za 3000 když novou může mít za 3200.Před 1,5 rokem mi lidi nadávali že jim doporučuji koupit "drahou" GTX1070 za cenu 9 tisíc a dnes ti samí lidé musí kupovat za stejnou cenu výrazně slabší 1060 6GB a ještě si u toho libují.Ceny karet ale vylítly v maloobchodech, OEM ceny jsou stále stejné, před nějakou dobou například bylo poměrně výhodné koupit místo samotné grafiky celý počítač, někteří výrobci za ty grafiky v hotových počítačích účtovali standardní ceny. Člověk pak buď vytáhl grafiku nebo prodal starý počítač a v součtu to bylo levnější