Adekvát. náhrada za HDD 3,5" Seagate Barracuda 7200.11 ST31500341AS SATAII 1,5Tb

Kdo poradí, jaké jsou možnosti náhrady za vadný HDD 3,5" Seagate Barracuda 7200.11 ST31500341AS SATAII 1,5Tb? Chci nahradit vadný za větší (cca 2-3Tb) s kompatibilním připojením, spolehlivý, osvědčený. Díky.

Odpovědi na otázku

... vyber si: https://1url.cz/ezf80 ...

A až si vybereš, tak nezapomeň se podívat na otáčky a zda HDD není SMR. Pokud hledáš přímou náhradu za starý disk. Který nota bene máš beztak systémový.

Problémy se SMR i na diskových polích (tam se projevovaly - ne u desktopů a laptopů doma) jsou už údajně vyřešeny a běžně se SMR (šindele) nasazují. Pokrok se nezastaví. Humbuk byl spíše kolem problému, že výrobci neoznačovali, že jde o SMR.

Nechápu ty mínusy. Lidi, neblázněte, SMR jsou pro běžný provoz v počítačích v pohodě, dokonce jsou výrazně rychlejší v náhodném zápisu (náhodné zápisy se zapisují sekvenčně do cache, odkud je disk, až není zatížený, přepíše, kam je potřeba.)

Tazatel má Wokna desítky. Pokud dá na systém a jeho aktualizace/upgrade SMR, tak si to hodí a máš ho na svědomí.Když jsem nahlížel do diskuze o SMR discích pro Dropbox a někdo nahlédl do papírů, že jsou to disky spravované operačním systémem.Tam by se dalo říci, že problém zápisu se SMR je vyřešen. Operační systém je přesně informován o umístění dat v zónách, počtu volných zón a jejich umístění a má "přímý" přístup na plotny. Principem řešení je, že když systém má tyto údaje, tak data v RAM poskládá tak, aby mohl sekvenčně zrovna zapsat celou zónu. A v sekvenčním zápisu je rychlostí SMR srovnatelné s PMR (CMR).Pak je v diskuzi zmíněný i nesmysl, že pokud změníš jedno písmeno v souboru, změní se zásadně celý soubor. To platí tak pro Wokenní souborový systém. Zde je však použitý dospělý (linuxový) souborový systém s CoW, kde je soubor rozdělen na bloky a mění se jen blok, v kterém se změnilo jen to jedno písmeno. Tento změněný blok se navíc nerve zpět na původní místo, ale připojí se na konec souboru.A pokud WD spolupracuje s Dropboxem, tak se dá předpokládat, že WD přesně ví, jak budou používány HDD a něco jim prozradí z jejich nou-haf. A nebo neprozradí a napíše jim kus kernelu obsluhující disky na míru. Mimochodem v linuxím kernelu, už nějaký pátek, je obecná část kódu, která umí pracovat s těmito disky. Takže +/- se dá se SMR HDD spravovaných operačním systémem pracovat stejně dobře jako s PMR (CMR) HDD.Navíc Dropbox používá cache SSD, tak je pod článkem květnatá diskuze plná dohadů, domněnek a spekulací zbytečná. Tak ze dva roky, jestli ne víc, všichni výrobci SMR HDD spravovaných operačním systémem, je testují v datacentrech, takže článek nepřináší informaci o novince či nějakén hokus pokusu, ale o pokročení testování do fáze ostrého nasazení. A to možná ještě ne úplného, ale omezeného.

To ne, systém mám na SSD Samsung... Chci nahradit ten HDD, třeba i za větší kapacitu.

Zalezi jake ma byt vyuziti - tj. co od toho pozadujes a jak s nim pracujes.Vetsina disku v teto kategorii bude se SMR - tezko rict proc, kdyz ucel teto technologie je zvyseni kapacity HDD a pritom nasobne vetsi disky se obejdou bez toho. Ale to je vec margentingu.Priklad disku bez SMR:https://www.czc.cz/wd-blue-ezrz-3-5-4tb/1781... https://www.czc.cz/seagate-exos-enterprise-7... https://www.czc.cz/wd-black-fzbx-3-5-4tb/233...

A co mu sem dát zrovna tyto odkazy komplet na řadu Blue?https://www.westerndigital.com/products/internal-drives/...