» Poradna » Web a internet

Adaptér WiFi nemá platnou konfiguraci protokolu IP

Dobrý den prosím o radu .. na notebooku mi nefunguje wifi, ani připojení přes kabel. Když dam diagnostiku připojení tak mi to napíše že adaptér WiFi nemá platnou konfiguraci protokolu IP. Může mi někdo prosím poradit co s tím mám dělat? Děkuji

Odpovědi na otázku

A to jen v jednom místě nebo jsi to zkoušla i jinde, na úplně jiném připojení?

Buď router vyžaduje nastavenou pevnou IP adresu nebo naopak ji chce přidělit sám a už tam nějaká je nastavená. Tak bych to zkusil vymazat a zapnout přidělování DHCP serverem.

Předpokládám, že máš Windows 10. V nové aktualizaci je chyba, která tohle způsobuje.Stáhni znovu ovladače ze stránek výrobce notebooku.

Dnes jsem řešil stejný problém. Vyřešil jsem to tak, že v bráně firewall jsem vše zakázal a restartoval notebook.

Řeším teď stejný problém na Win10. Můžeš být prosím konkrétnější. Díky

Ja mam stejny problem a mam win. 10 home.Stahl jsem ovladace od vyrobce ntb-nepomohlo.Zkusil jsem zakazat firewall taky nepomohlo.Nevin uz co dal

Udělal jsem přesně to píšeš. Stav brány Firewall - zakázat vše - restart PC - a vše funguje jak má.Díky.

Tak jsem udelal presne co tu popisujete a je to k hovnu vůbec to nefunfujé

akotreba zakazat branu firewall?

Dakujem za pomoc

Zdar lidi, mám úplně stejnej problém jako vy, nepomohlo nic, ani částečné restartováni notebooku (lenovo - win8), resetování WiFi a kabelu (přitom všem všechno jde). Fakt už nevím co dělat, noťas je 4 roky starej.... Vyzkoušel vše, co na této stránce bylo ohledně toho to napsané. Díky za odpověď.

Komplexni navod na reseni je tady. Doporucuju zacit krokem 1 a jet postupne.https://appuals.com/fix-wifi-doesnt-valid-ip-...