» Poradna » Počítačové sítě

Adaptér wifi nemá platnou konfiguraci protokolu ip

Ahoj,asi před dvěma týdny mi na notebooku přestal jít internet přes wifi a za tu dobu stále nemůžu přijít na to, jak to vyřešit, tak prosím o radu vás odborníky. Mám notebook ASUS A52J a přes kabel internet klasicky funguje, jenže když se doma chci připojit na wifi z notebooku, tak nejde. Pokud dám odstranit problém napíše mi to Adaptér wifi nemá platnou konfiguraci protokolu ip. Přitom z mobilu nemám problém se na tu samou wifi připojit. Navíc, když se chci připojit na wifi u přítelkyně nebo ve škole, tak se notebook v pohodě připojí a internet jde, jen doma prostě wifi nejede Wifi router je značky TP-LINK model TL-WR841NNevíte někdo, čím by to mohlo být? Nějaké rady? Díky všem, co poradí Jarda.

Odpovědi na otázku

Ještě doplním, že mám Windows 8.1 a DHCP mám nastavené automaticky

U mne stejna situace az na to ze je to Win10. Pomohlo v nastaveni vlastnosti wifi pripojeni odebrat defaultne zaskrtnute obe polozky o "zjistovani topologie siti". A okamzite jsem mel wifi konektivitu a zacalo pocitat prichozi pakety, do te doby - 0.

Loriel děkuji mnohokrát, pomohlo i u mě.

Zaonu notebooku a dnes se mi stalo to same... prosim nemuzete mi poradit jak odstranot site a kde zaskrlnu topologie siti? Nikde jsem to nenasel

A to udělám prosím jak?

I ja potrebuji to samé! Stalo se to včera večer a něco ze špatná konfigurace router ten samý...ake starší notebook hp windows 7. Koukala jsem na ty vlastnosti apod. Ale teda nevím....

Zabralo. Díky moc :)

Na akom kanali vysiela tvoja siet na ktoru sa nemozes pripojit ?

Netuším..jak to zjistím?

Najlepsie asi programom inSSIDer, ktory si nahras do pocitaca a popozera co a kde vysiela. Aspon nazov tvojej siete vies ?

Název sítě je TP-LINK_JN a kanál 6+2, technologie 802.11n

Vyskusaj na pocitaci nastavit staticke nastavenie IP namiesto DHCP.Potom sa skus pripojit a daj ping na branu (to je vnutorna IP adresa routra).Ak bude fungovat ping bude nejaky problem s DHCP.Ak nebude fungovat ping, vyskusaj na chvilu vypnut sifrovanie na routri a nastav na pocitaci pripojenie sa bez hesla.Ak to ani tak nebude fungovat, bude to vaznejsi problem.

Ok, vím jak nastavit statické nastavení IP, ale nevím jakou IP adresu tam zadat (kde ji zjistím) a jako gateway tam zadat. Navíc to pak chce zadat i DNS, to taky nevím..

Pozries sa do routra ako ma nastavenu IP adresu pre LAN.Napriklad moze mat: 192.168.1.1Tak by si na pocitaci mohol nastavit nejaku z konca rozsahu: 192.168.1.250DNS zatial nemusis zadavat. Budes pingat pomocou IP adresy a nie nazvu.Na skusku to staci aj bez DNS, pripadne ak velmi chces mozes pouzit 8.8.8.8 ako DNS.

Takže: IP adresa 192.168.88.246Gateway 192.168.88.1nastavil jsem to do IPv4 manuálně a stále nic..ping 192.168.88.246 píše Destination host untouchable

Predpokladam, ze IP adresa 192.168.88.246 je adresa tvojho pocitaca. Pingat z pocitaca na pocitac sa sice da, ale neotestujes tym spojenie na AP. Okrem toho bezdratovy adapter treba najprv pripojit na siet, nestaci len zadat IP adresu. To pripojenie je ekvivalentne tomu ako keby si pichol LAN kabel do LAN konektoru na pocitaci. Bez toho ta siet nebude fungovat.

Po pripojeni na AP/Router (bez sifrovania najlepsie) pingaj ten gateway 192.168.88.1

Připojil jsem se, ping gateway..a pořád to samé....Destination host untouchableRequest Timed OutTu IP adresu mám z routeru (zadal jsem do prohlížeče 192.168.1.1, jak je v návodu routeru) a tam na úvodní stránce vidím IP adresu + gateway

Teraz pride to najlepsie: Ako vies, ze si sa pripojil ?Tebe to nieco, niekde oznamuje ?

V sítových připojeních mi to píše připojeno, ale Omezený přístup

Dobre, prvy krok k vyrieseniu by mohol vyzerat ok.Je velmi dolezite aby to pisalo "pripojeno".Vidis tam aj rychlost akou sa to pripojilo ? Ak ano, napis ju.Omezeny pristup znamena, ze nemas spravnu IP konfiguraciu, alebo je problem vo firewalli, ktory nejaku dolezitu komunikaciu blokuje, alebo je problem v nastaveni DNS a pocitac to potom vyhodnoti ako omezeny pristup.DNS si nastav teraz na taku IP ako je brana, t.j. 192.168.88.1 a vyskusaj to znovu.Mohol by si vyskusat ping z Command promptu. To je prikazovy riadok.Ak budes pripojeny tak tam zadaj: ping 192.168.88.1 a cakaj co to odpovie.Vysledok sem napis.

Rychlost připojení píše 150Mb/s.DNS jsem nastavil.No a dál jsem se nedostal, protože ping prostě pořád píše Request Timed Out..

Ak si to skusal z toho prikazoveho riadku a stale to pise "timeout", tak to vyzera tak ako keby si mal zarusenu linku. Tam kde to pise tych 150Mbps, su tusim odoslane aj prijate pakety. Ked das ping mal by si vidiet, ze pocitadlo odoslanych paketov sa zvysuje, ale pocitadlo prijatych paketov ostava na tej istej hodnote.Ak je to tak, tak vyskusaj preladit AP/Router na iny kanal.

Jak jsem psal...přes kabel mi internet šlape...tudíž když se nad tím laicky zamyslím, tak nemůže být problém v routeru (protože z mobilu se připojím, bratr se na pc taky připojí..), ani obecně v mém notebooku nemůže být chyba (protože se připojím na jiné wifi..), jen spolu jim to najednou neklape...fakt z ničeho nic..Win jsem nepřeinstalovával, žádný program jsem neinstaloval...maximálně jestli se instalovala nějaká aktualizace..Jinak ty poslední 2 rady jsou sice hezké, ale jsou pro odborníky..já tomu nerozumím, jsem rád, že vůbec vím co to je ping..

Ano viem, ze je to zlozite, preto ti to pisem po jednotlivych krokoch aj ked sa to zda zdlhave. Mozno bude lepsie ked ti to pozrie niekto, kto vie lepsie co ma kde nastavit a co ma kde vyskusat. V podstate uz treba len vyskusat preladit ten router na iny kanal.To, ze sa niekto iny s niecim inym pripoji neznamena, ze chyba nemoze byt v tvopjom pocitaci. Ono to tak vyzera, ze aj je a to v ovladaci, ktory nastavi wifi adapter na maximalnu citlivost a on potom chybuje pri prijme paketov.

Jo, ako tak kukam na ten obrazok z inSSIDer, tak tam mas paradne rusenie z okolitych sieti. Ty mas nastaveny kanal 6+2.To znamena, ze to mas nastavene na 40MHz a zacina to od kanalu 2 po kanal 6.Si vsimni, ze medzi tymi kanalmi mas ine siete.Nastav si ovladac v pocitaci fixne na 20MHz a mozno ti to aj pojde.Bud si zmenis kanal na AP, alebo si nastav 20MHz v ovladaci.

Nejnovější ovladače wifi, když už ne přímo od výrobce čipové sady wifi-karty (typ jsi neuvedl), tak alespoň od Asusu sis stáhl a nainstaloval?

Ano, ovladače mám nejnovější. Typ karty Qualcomm Atheros AR9285 Wireless Network Adapter

Prosím udělejte na to někdo video abych to mohl podle toho udělat . Jsem na intru a mám stejný problém . Díky moc .Až to video natočíte a dáte na youtube pošlete mi link na FB nebo email.FB David Vaňhaemail davidvanha@email.cz Díky moc

Problém je s DHCP, u mne zabralo toto (Windows 7):Upravit HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Tcpip\Parameters\Interfaces\{GUID}, kde GUID je dlouhý řetězec znaků, reprezentující jednotlivé síťové adaptéry (LAN, WIFI, Bluetooth...atd)DhcpConnEnableBcastFlagToggle typ=DWORD (32bitový) hodnota=1DhcpConnForceBroadcastFlag typ=DWORD (32bitový) hodnota=0Postup opakujte pro všechny GUID v seznamu síťových adaptérů.Pak restart a DHCP funguje jak má.

Měl jsem stejný problém. Nakonec mě stačilo jen odinstalovat ovladač síťové karty (WiFi) a i bez internetu se sám znova nainstaluje a pak už to po restartu šlape

díky moc za tuhle informaci. Pomohlo to i mě. Hledal jsem jak šílenej všude možně, ale stačily tyhle 2 věty, uděláno a hotovo. Moc díky!

Díky! Mě pomohlo také. Po odinstalaci ovladače a restartu PC, se ovladač sám nainstaloval, a nyní WiFi funguje jak má.

Díky za tip, taky pomohlo :)

Stejný problém, pomohlo to, díky moc.

Ahoj. Muzu se zeptat co presne jste odinstalovali? Nejak si nevim rady, kde najit sitovy ovladac. Diky moc

spravce zarizeni......sitove adaptery......,,Nazev ovladace"(pravym odinstalovat)

Zdravím jak se jmenuje ten ovladač mám tu ovladač protokolu LLDP muže to byt ono?

Ntb + win10 vs. TP-link wifi router = pomohlo netsh winsock reset + restart ntb

Tohle pomohlo, díky.

Ahoj. Muzu se zeptat co presne jste odinstalovali? Nejak si nevim rady, kde najit sitovy ovladac. Diky moc

Správce zařízení - rozkliknout "Síťové adaptéry" - na adaptéru pravé myšítko - odinstalovat. A jeto

Když rozkliknu síťové adaptéry, vyjede mi 12 možností, podle čeho poznám, který mám odinstalovat prosím?

Buď nějaký Atheros, nebo tak, musí to mít nějaký takový název.

Diky, funguje! Odinstaloval jsem ovladac Realtek ... wifi adapter, byl druhy v poradi mezi sitovymi adaptery.

Také moc děkuju!!😊 funguje jak má!

diky, tiez pomohlo :)

Mám tu qualcomm atheros, realtec PCle, a asi 8 WAN miniport. Ktery mám tedy odinstalovat? Dekuju.

Odinstalovali jsme realtec a po restartu funguje vše jak má, děkuji moc

Pomohlo aj mne, ďakujem, nerozbehlo sa po reštarte, ale až keď som vypol a zapol notas.

Ja mám ten rovnaký problém a nič čo tu je napísane mi nepomohlo

cmd.exe potom ipconfig/release pak enter a pak ipconfig/renew a enter a hotovo

Tohle mi pomohlo, děkuji moc

Taky mam takovy problem, odinstalovala jsem ten sitovy adapter podle navodu dole a ted se mi chce pripojit pouze pres kabel...

otevři příkazový řádek napiš do startu cmd.exe pak tam napiš ipconfig/release bez mezer dej entera pak napiš ipconfig/renew a enter hned to naskočí měl jsem stejný problém

Ahoj, mám stejný problém.Nefunguje mi manuální nakonfigurovaní IP, ani příkazový řádek, ani odinstalovat síťový adaptér a restart samozřejmě. Může mi někdo pomocí? :)

Mel jsem stejny problem. Odinstaloval jsem antivirus a hned to fungovalo. Problem byl u antiviru ve firewall

dakujem,toto fungovalo

Taky mi pomohlo odinstalovat antivirus, děkuji za tip

Odinstaluj antivir, zrejme avast a ses redyhezky den J.

Pomohlo odinstalování avastu, díky moc, zkoušela jsem už kde co

Tento problém Adaptér wifi nemá platnou konfiguraci protokolu ip jsem taky řešil a hodně dlouho. Řešení se přišlo samo po skončení licence Eset Smart Security a jeho odinstalace tyto výpadky wifi skončili, už 14 dní ani jeden výpadek a to před odinstalací Eset Smart Security klidně každou půl hodinu.

Diky za Vase rady...problem vypadal hrozive. Win 10, stolni pc, neslo sit.pripojeni, eternet a tiskarna. Po odinstalaci adapteru sitovky a avastu, restartu...vse OK

Pomohlo mi odinstalování mcfee a uz to jde...

Mel jsem podobny problemna jednom notasu, wifi pripojeni k internetu omezeno, bez internetu, pomohlo odinstalovani Avastu ! FUCK OFF AVAST

Jarda vyzerá to že ťa niekto blokuje napr. Netcutom alebo neviem čo už skús to overiť viem že je to asi sprostosť ale nič ma nenapadá.