» Poradna » Web a internet

Adaptér Připojení k místní síti nemá platnou konfiguraci protokolu IP

Zdravím už 4 dny mám problém s internetem (viz v nadpise). Mám PC s operačním systémem Windows 7 Professional. Je připojený přes LAN kabel do routeru TL-WR841N. K routeru jsou připojený 2 mobily a TV. Na všech zařízeních internet funguje jen ne na PC. Problém se nevyřeší po restartu ani po zakázání a povolení sítě. DHCP mám nastavený na automaticku. Zde je výpis z ipconfig/all:C:\Users\Tomáš>ipconfig/allKonfigurace protokolu IP systému Windows Název hostitele . . . . . . . . . : PC Primární přípona DNS. . . . . . . : Typ uzlu . . . . . . . . . . . . : hybridní Povoleno směrování IP . . . . . . : Ne WINS Proxy povoleno . . . . . . . : NeAdaptér sítě Ethernet Připojení k místní síti: Přípona DNS podle připojení . . . : Popis . . . . . . . . . . . . . . : Realtek PCIe GBE Family Controller Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 8C-89-A5-DA-AD-E4 Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ano Automatická konfigurace povolena : Ano Místní IPv6 adresa v rámci propojení . . . : fe80::f17f:a37f:9574:94ff%15(Preferované) Adresa IP automatické konfigurace : 169.254.148.255(Preferované) Maska podsítě . . . . . . . . . . : 255.255.0.0 Výchozí brána . . . . . . . . . . : IAID DHCPv6 . . . . . . . . . . : 193759653 DUID klienta DHCPv6. . . . . . . : 00-01-00-01-1F-32-3F-AE-8C-89-A5-DA-AD-E4 Servery DNS . . . . . . . . . . . : fec0:0:0:ffff::1%1 fec0:0:0:ffff::2%1 fec0:0:0:ffff::3%1 Rozhraní NetBios nad protokolem TCP/IP. . . . . . . . : PovolenoAdaptér sítě Ethernet Evolve Gaming Connection: Stav média . . . . . . . . . . . : odpojeno Ukázat celý příspěvek

Odpovědi na otázku

chybná maska podsiete!!! protokol DHCP MUSÍ byť povolený! to nie je problém počítača ale routeraDHCP= 255.255.255.0že si sa drbal do nastavení a zakázal si iPv4?

DHCP je na routeru povolený, maska na routeru je 255.255.255.0 jen na počítači ne a iPv4 je povolený.

Maska /16 je u APIPA adresy 169.254.*.* normální. Tohle může být chyba služby DHCP klient - restartovat službu, cmd:"ipconfig /release && ipconfig /renew", a nebo router nerozumí DHCP žádosti PC o přidělení adresy - zkontrolovat konfiguraci routeru, updatovat ovladač síťové karty, změnit FW routeru.

Konfigurace vypadá v pořádku vše jak by mělo být. V DHCP clients list je zobrazený pouze mobil na kterém jsem teď. Ovladač jsem zkusil updatovat a nepomohlo to.Po commandech ipconfig/release a /renew mi vyběhlo tohleC:\Windows\system32>ipconfig/releaseKonfigurace protokolu IP systému WindowsNa zařízení Evolve Gaming Connection nelze provést žádnou operaci, dokud je médium tohotozařízení odpojeno.Při uvolňování rozhraní Loopback Pseudo-Interface 1 došlo k chybě: Systém nemůže nalézt uvedený soubor..Adaptér sítě Ethernet Připojení k místní síti: Přípona DNS podle připojení . . . : Místní IPv6 adresa v rámci propojení . . . : fe80::f17f:a37f:9574:94ff%15 Adresa IP automatické konfigurace : 169.254.148.255 Maska podsítě . . . . . . . . . . : 255.255.0.0 Výchozí brána . . . . . . . . . . :Adaptér sítě Ethernet Evolve Gaming Connection: Stav média . . . . . . . . . . . : odpojeno Přípona DNS podle připojení . . . :Adaptér pro tunelové připojení isatap.{46596CA3-E3B6-4B71-B602-A2520C0E2DF2}: Stav média . . . . . . . . . . . : odpojeno Přípona DNS podle připojení . . . :Adaptér pro tunelové připojení Teredo Tunneling Pseudo-Interface: Stav média . . . . . . . . . . . : odpojeno Přípona DNS podle připojení . . . :Adaptér pro tunelové připojení isatap.{D650FD7D-6FF6-43A4-9CA3-DCE05DD1B806}: Stav média . . . . . . . . . . . : odpojeno Přípona DNS podle připojení . . . :C:\Windows\system32>ipconfig/renewKonfigurace protokolu IP systému WindowsNa zařízení Evolve Gaming Connection nelze provést Ukázat celý příspěvek

Pokud je možnost, připoj na kabel jiný PC/NTB a tento zkus na jiném kabelu. Někdy pomůže i odpojit a připojit datový kabel.Nebo zkusit ručně nastavit IP/masku/DNS/bránuIP musí být jedinečná v síti, např. router: x.y.z.1 tak PC dej x.y.z.2 (jestli je volná).Maska stejná jako má router - nejčastěji /24 (255.255.255.0)DNS často router, nebo opiš z jiného zařízení, Brána LAN IP routeru.I bez brány a DNS musí fungovat ping na ip routeru

Jiný PC bohužel nemám. Kabel jsem zkusil změnit nepomohlo. Po ručním nastavení IP síť už nepovažuje za neznámou, ale při zjišťování chyby u Diagnostiky sítě mi to vypisuje: Systém Windows nemůže komunikovat se zařízením nebo prostředkem (primární server DNS).

Ze všeho nejdříve se podívejte na router, zda máte volné IP adresy v DHCP serveru. Může se stát, že je třeba nastaven velký Lease Time (doba zápůjčky adresy), tak ho zkraťte...

Volné adresy mám od 100 do 199 a lease time je nastavený na 120 minut, což je prý základní hodnota. Mám to tedy zkrátit?

Ne. Nastav IP napevno (v PC).

Co mám přesně napsat do DNS adres?

to je ale poze docasne reseni ktere problem neresi ale obchazi (workaround)

nejdem robiť machra, ale: PC je v tom skutočne nevinne. DHCP na karte pc je ok, len router prideľuje nezmyslenú IP adresu a aj DNS. toto sa stáva po aktualizácii firmvéru bez resetu routera do továrenských nastavení(napríklad). to byx som urobil ako prvé: router do továrenského nastavenia a následne opätovne konfigurovať k obrazu svojmu

Router byl resetovaný a nakonfigurovaný ještě předtím než jsem zde začal psát.

DHCP konfigurace ocividne selhala, kdyz ma PC LinkLocal (APIPA) adresu. Takze vyskuset na jinem zarizeni jestli bez problemu probehne prideleni adresy a pokud ano hledat dal v PC.

Problém je určitě v PC na všech ostatních zařízeních se na internet připojím.

Nefungovalo stále se zobrazuje IP 169.254.148.255.

Zkuste v CMD (jako správce) příkaz: netsh int ip reset

Vše stejný nic se nezměnilo

Zkontrolujte ve službách, zda běží služba "Klient DHCP".Ještě můžete zkusit nastavit IP adresu ručně (mimo rozsah přidělovaných - tedy na konci třeba 200) a otestovat, zda vůbec nějaká konektivita funguje. Do DNS dejte např. 8.8.8.8 a 8.8.4.4

DHCP ve službách běží. Když nastavím adresu ručně tak to síť nepovažuje za neznámou, ale když spustím Diagnostiku sítě vyhazuje to tento error: Systém Windows nemůže komunikovat se zařízením nebo prostředkem (primární server DNS).

Síťová karta Realtek? Hádám dobře, že jsi tam nechal ovladače z Windows? Zkus je aktualizovat, podle mých zkušeností to pomůže. http://www.realtek.com/downloads/downloadsView.aspx

Nepomohlo.

nejaky antivir, firewall blokuje dhcp dotazy? napr. omylom pridane pravidlo.

...nebo samovolně "zasukovaný". Už se mi to stalo (u Eset Smart security), pomohlo ho odinstalovat a znova nainstalovat.

Zkus jiny port, pokud mas moznost. Nekdy je proste jeden port jako IPTV ale to napr u modemu O2. u toho tplinkus e to neporedpoklada, ale mozne to je. TV mas pripojenou kablem? asi jen pres Wifi ze? mozna by chtelo upgrade FW na tom tplinku. proste na LAN portech nedodava ip z DHCP. Opravdu by to chtelo kabel na zkousku jiny. Ono staci pokud mas roiuter v jine mistniosti, donest router k PC. nemusi byt zapojen WAN staci router LAN -> PC a eletrika. zda doda IP u toho TPLINKU je to bud 192.168.1.x nebo 192.168.0.x kukni na tel ci TV jakou dostava. Nebo do konfigurace tplinku

Tak to bylo Firmware verzí děkuju všem za rady. :)

mám stejný problémco jsi udělals tím firmwaremdíky