» Poradna » Web a internet

Adaptér připojení k místní síti nemá platnou konfiguraci protokolu IP

Zdravím,dnes při zapnutí pc mě čekalo překvapení v podobě obrazovky s textem ve smyslu:Spuštění systému windows se nezdařilo. Příčinou může být nedávná změna hardwaru nebo softwaru. Postup pro odstranění problému:1. Vložte instalační disk systému windows a restartujte počítač2. Vyberte nastavení jazyka a klepnět na tlačítko další3. Klepněte na možnost opravit tento počítačPokud instalační disk nemáte, obraťte se na správce systému nebo výrobce počítače.Stav 0xc000000fToto se mi po chvíli podařilo vyřešit Opravou systému z instalačního dvd...Leč bohužel po nastartování Windowsu mi nejede internet, po diagnostice píše následující problém:Adaptér připojení k místní síti nemá platnou konfiguraci protokolu IPProjel jsem všemožná fóra, zkoušel nové verze ovladačů, bod obnovy, atd...a bohužel jsem nepochodil, jsem bohužel v koncích, nevím co s tím, mohl by mi prosím někdo poradit?¨Jinak podotýkám...ano, vše mam zaškrtnuto na automatické přiřazení...Jedná se o kabelové připojení přes wifi router.Po wifi mi internet na noťasu jede, takže problém s poskytovatelem také možno vyloučit.Ano, router jsem vypl/zapl, kabel z pc jsem vytahl a svítí mi kontrolka u síťovky.Tracert ani ping mi nefunguje...Jako zabezpečení používám ESET Smart Security, zkoušel jsem zablokovat štíty a firewall, ale problém se nevyřešil.Jedná se o Windows 7 Home Premium 64bitVýpis z ipconfig all/http://pc.poradna.net/file/view/18873-nepojmeno... Výpisy z RSIT:http://pc.poradna.net/file/view/18874-info-txthttp://pc.poradna.net/file/view/18875-log-txt

Odpovědi na otázku

Vyskusaj si nastavit parametre siete manualne namiesto od DHCP, ktore nemusi fungovat spravne.

Skôr naopak - pretože sa mi zdá, že ich tam má nastavené napevno a router ponúka niečo iné. Takže v nastaveniach sieťovej karty dať Získanie adresy IP a Získanie adresy DNS nastaviť na Automaticky a sieťovka musí zobrať to, čo rouret ponúka. A na routeri DHCP Enable.

manuální parametry jsem zkoušel nastavit na router a taky to nejelo...Někde jsem četl,že síťovka ukazuje nuly, že bude zřejmě vadná, může to tak být?

Manualne parametre sa nenastavuju na router, ale na sietovku v pocitaci.Alebo mas problem s routrom ?

špatně jsem se vyjádřil...prostě jsem to psal do ip4 ;) (nebo ipv4...nevim přesně)

Se ani nedivím, že ti nikdo nepomůže, ta azbuka u Sims a to Nero cracklý, tvý připojení asi bude cajk, ale obsah, co máš nainstalovaný ve widlích, to je hnůj a máš to zavšivený.

na tohle jsem se neptal,tak šetři slova

No ale příteli, to spolu souvisí! Máš nabořený celý systém - proto ty nesmyslné hlášky o změně HW komponent - nebo ty jsi snad nějaké měnil?Obnov zdravý systém ze zálohy nebo proveď reinstalaci. V opačném případě s tím budeš neustále zápasit a další problémy budou jenom přibývat - bohužel.

zkusím dneska večer jiný disk s jiným systémem, ale ten net neběžel ani když jsem nabootoval XP, nebo Linux, což je podezřelý.Změny v hardware, nebo software: hardware jsem samozřejmě neměnil, poslední změny které proběhly byly samotné aktualizace Windows 7.Bod obnovy bohužel nefunguje, nicméně tyto hry a Nero jsem nepustil ani nepamatuju, je to tam spíš kvůli manželce, než kvůli mě, já to nehraju.

Zkus ještě automatickou opravu Fixit ze stránek MS (vyber si tam nějakou, co se nejvíc blíží tvému problému - stáhni soubor a spusť ho).

Jestli myslíš takovýto "netsh", tak to už jsem zkoušel...Pokud to není ono, prosím hoď mi link, díky.Síťovka ukazuje nuly, neni to známka toho,že je mrtvá když reset ip adres a automatické ani manuální nastavení nefunguje?

Síťovka musí po připojení sítě svítit nebo blikat, tak poznáš jestli funguje.

to funguje, ale místo mac adresy má nuly

Prosím tebe, pokud se pokoušíš dávat něco po SW stránce dohromady, napřed se musíš ubezpečit, že je HW v pořádku, jinak to přece nemá cenu!!Nabootuj live linux a zjisti, jestli ta síťovka jde nebo ne. Pokud ne, tak je mrtvá a nemá cenu se dál snažit dokud ji nevyměníš!!

tak jsem přišel domů, zapnul pc,že tam strčim jinou síťovku, ale že se podívam, jestli si to náhodou sám nerozmyslí...a hle...vše jede jak má...takže vim prd, kde byl zakopanej pes, včera to nešlo ani za boha a dneska se asi líp vyspal, nebo nevim...

Děkujeme za Vaše doznání. Během několika týdnů očekávejte ve své datové/poštovní schránce výzvu k podání vysvětlení.