» Poradna » Notebooky

Adaptér modemu

Ahoj všem.Nemáte prosím zkušenost se zapojením tohoto adaptéru do sítě?http://leteckaposta.cz/537979337Díky za reakce

Odpovědi na otázku

Zástrčka do elektrické sítě, která je na obrázku, se používá ve Velké Británii. V Česku ji lze zapojit do elektrické sítě pomocí redukce UK->EU, např. http://www.zbozi.cz/vyrobek/redukce-zasuvky-u... nebo http://www.jhmobil.cz/redukce-zasuvky-uk-na-eu....

Díky za reakci.Když koupím modem v česku tak v balení je tato redukce nebo je napájecí kabel přizpůsobený našim normám?Jsem s toho jelen.

Jo jasně díky--redukce se dá vždycky dokoupit.Už jsem hrozně unavenej.Děkuju.

Když koupíš modem v Česku, bude mít kabel koncovku do české elektrické sítě a kabel bude vyhovovat českým normám. Žádná redukce už samozřejmě v balením nebude.

Jo,jo děkuju MOC za radu.Lada.

Modem s anglickou elektrickou zástrčkou (vidlicí) lze pomocí redukce UK->EU používat i v Česku, protože technická norma ve Velké Británii je obdobná jako v Česku. Elektrické zásuvky ve Velké Británii i Česku mají napětí 220 V.Všechno zahraniční zboží prodávané v Česku musí mít dle zákona českou elektrickou zástrčku (vidlici), která pasuje do české elektrické zásuvky ve zdi. Žádná redukce už proto není zapotřebí.

230V, ne 220V. A hodně dnešních adaptérů jsou spínané zdroje, často s rozsahem od 90 (100)V do 240 (250)V, a fungují jak s 50Hz (Evropa), tak s 60Hz (USA, Kanada), takže není problém ani např. zařízení z USA provozovat s adaptérem u nás, nebo opačně. Jen je potřeba si to pečlivě ověřit na štítku.