» Poradna » Web a internet

Adaptér ethernet nemá platnou konfiguraci protokolu IP

Dobrý den,Mám problém, koupili jsme si nový internet od O2 ,který zatím funguje na všech zařízeních v naší domácnosti kromě mého osobního počítače. Píše mi to "Neznámá sít". Když zkusím "odstranit potíže" napíše mi to: "Adaptér ethernet nemá platnou konfiguraci protokolu IP". Zkusil jsem vše z běžných věcí jako restart či kontrola kabelu ,ale nic nevyšlo. Nevíte prosím někdo jak to opravit? Neměl jste někdo stejný problém? Předem děkuji za odpověď a přeji hezký den.

Odpovědi na otázku

nemas na PC manualne nastavenu pevnu IP adresu

?

nevím, jak to zjistím?

nemám

tak mas zly kabel alebo nieco v PC. Router dava IP adresy - ine pocitace dostanu, cize router je OK. Vymen kabel alebo ho otestuj s inym PC. Ak aj ten bude dobry, tak jedine pocitac.

dobře díky moc

Zdravím měl jsem stejný problém co máte za poskytovatele měl jsem problém u O2 vyřešil jsem to výměnou firmy .

Určitě jste kontroloval kabel pořádně ? Nezkusil jste jiný kabel ?

Ano kontroloval jsem to pečlivě

Zkusil jsi v příkazovém řádku - ipconfig /release a pak ipconfig /renew ?