Adaptér Ethernet nemá platnou konfiguraci protokolu IP

Zdravím, dnes jsem zapnul ntb a nešlo mi připojit se k internetu. Včera to ještě normálně šlo a nic jsem od té doby nedělal. Když jsem dal odstranit potíže, tak mi to napsalo pouze tuto hlášku "Adaptér Ethernet nemá platnou konfiguraci protokolu IP." a nic se nevyřešilo

Odpovědi na otázku

Předpokládám že máte nastaveno získávání IPv4 adresy ze serveru DHCP - zkontrolujte Váš router případně jej zkuste restartovat (vypnout/zapnout) - POZOR NE RESETOVAT do továrního nastavení !

Restartovat router (odpojit na chvíli od elektřiny) jsi zkusil?Kabel je zastrčený, neprokousal ho nějaký domácí mazlíček, nezakopnul jsi o něj, nepřejel jsi ho židlí... Kontrolky na routeru se po připojení kabelu rozsvítí?Neinstalovaly se nějaké aktualizace Windows? Pokud ano, mohla by pomoci instalace nejaktuálnějších ovladačů karty nebo odinstalace antivirového programu.

nemám router, mám připojený ntb kabelem přímo z konektoru ve zdi

a kabel poškozený není, zkusil jsem připojit i jiný kabel a problém zůstal

Fajn a ten kabel ve zdi někam vede. Kdo je Vaším poskytovatelem internetu ?Co ukazuje ipconfig /all v příkazovém řádku ?

Windows IP Configuration Host Name . . . . . . . . . . . . : DESKTOP-A1NKHLD Primary Dns Suffix . . . . . . . : Node Type . . . . . . . . . . . . : Hybrid IP Routing Enabled. . . . . . . . : No WINS Proxy Enabled. . . . . . . . : NoEthernet adapter Ethernet: Connection-specific DNS Suffix . : Description . . . . . . . . . . . : Realtek PCIe GBE Family Controller Physical Address. . . . . . . . . : 14-DD-A9-09-A5-2D DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : Yes Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes Link-local IPv6 Address . . . . . : fe80::9d8d:de20:64e5:ae2f%10(Preferred) Autoconfiguration IPv4 Address. . : 169.254.174.47(Preferred) Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.0.0 Default Gateway . . . . . . . . . : DHCPv6 IAID . . . . . . . . . . . : 85253545 DHCPv6 Client DUID. . . . . . . . : 00-01-00-01-1F-8C-33-3D-14-DD-A9-09-A5-2D DNS Servers . . . . . . . . . . . : fec0:0:0:ffff::1%1 fec0:0:0:ffff::2%1 fec0:0:0:ffff::3%1 NetBIOS over Tcpip. . . . . . . . : EnabledWireless LAN adapter Připojení k místní síti* 2: Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected Connection-specific DNS Suffix . : Description . . . . . . . . . . . : Microsoft Wi-Fi Direct Virtual Adapter Physical Address. . . . . . . . . : 1A-C2-DD-2A-CF-09 DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : Yes Autoconfiguration Enabled . . . . : YesWireless LAN adapter Připojení k místní síti* 4: Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected Connection-specific DNS Suffix . : Description Ukázat celý příspěvek

Předpokládám že ten adaptér "Realtek PCIe GBE Family Controller" je ten do kterého máte kabel - má sice nastaveno získávání IP adresy z DHCP, ale evidentně jí nedostává.jelikož píšete že router nemáte, musíte se obrátit na toho ke komu vede kabel z Vaší zásuvky.

takže je možné, že problém je u poskytovatele internetu?

Nejen mozne, ale i temer jiste.

Mam stejny problem a na wifi mi chodi tablet i mobil, ale notebook ne, tak to asi poskytovatelem internetu nebude.

Dobrý den mám stejný problém. Wifi na mobilech funguje, ale na počítači ne. Jak jste to řešil ?

Ano u toho neznámého poskytovatele internetu.

Chyba je dost možná u poskytovatele, otestuješ nejlépe jiným počítačem. Nebo v zastaralých ovladačích (aktuální jsou zde: http://www.realtek.com/downloads/downloadsView.aspx a zejména právě u Realteku jsou tyto problémy časté) a nebo v tom antivirovém programu

Pak je to jasne - chyba je za zdi. Obratte se na providera, protoze jeho zarizeni nefunguje. Konkretne nefunguje jeho DHCP server, neb nedava Vasemu pocitaci IP adresu.

Připojení k internetu pomocí UTP nebo WiFi?Co s tím?Zkontroluj smlouvu se svým ISP.Někteří ISP definují ve smlouvě konkrétní nastavení IP konfigurace.Pak musíš vypnout službu DHCP klient a nastavit IP konfiguraci ručně.

poskytovatelem je kmnet.cz

InternetCo mám dělat, když mi nejde internet?Zkontrolujte správné nastavení vašeho počítače/notebooku. Dále zkontrolujte, zda nemáte odpojen kabel od internetu popř. zda není porušený. Pokud je vše v pořádku, zkuste restartovat (odpojit adaptér ze zásuvky po dobu 5s a znova připojit) zařízení, které jsme u vás nainstalovali. Pokud ani to nepomůže, kontaktujte nás na tel.: +420 724 794 943https://www.kmnet.cz/faq/

tak jsem zjistil, že prej u nás na ulici porušili kabel a tak to prej nejde tady nikomu :P

výborný když má člověk zkouškový a všechny materiály na internetu...

Ale zas tak špatně na tom nejste, na internet se dostanete, jak jinak by jste sem psal

No sdílím si připojení z mobilu, ale nemám nekonečnej limit...snad to daji brzo dohromady

Mám to samé

párkrát jsem měl podobný problém---- poprvé pomohlo obyčejný restart pc (win 7) podruhé pomohla obyčejná obnova počítače od nejbližšího bodu obnovy (cca 2 měsíce zpět, win 10)

Jak udělám tu obnovu počítače?? (Windows 10)

Mě se to teď stalo u nového NTB. Připojil se normálně k WiFi, ale kabelem to nešlo. Pomohlo mi zkusit jinej vystup z modemu.

Díky moc, ta poslední věta (jiný výstup z modemu) mi moc pomohla, halelujah!

Zdarek chci se zeptat co vubec znamena Ethernet a cemu je to dobre mam to v tel dik za odpovedi

Tak vim proc je to internet pres Bluetooth ale nevim k cemu dobre? Kdyz mam wifi

Dobrý den, tento článek pomohl mě, https://www.dell.com/community/Networking-Inte... , odkaz ke stažení souboru zde: https://www.driverscloud.com/en/services/GetInformatio...

Vyzkoušej jinou ethernetovou zástrčku na routeru, měl jsem ten samý problém a tímto jsem ho vyřešil

Mám stejný problém používám Internet od Tlapnet bohužel se mě PC seklo a naskočil měl tam Ethernet jak to bezpečně odinstalovat a obnovit pripojeni od Tlapnet díky za pomoc