» Poradna » Počítačové sítě

Adaptér Ethernet nemá platnou konfiguraci protokolu IP. (W10)

Všechno fungovalo až do té doby než se mi ukázal na wifi ⚠ a na ethernetu : ,,Adaptér Ethernet nemá platnou konfiguraci protokolu IP." (Restartovat router jsem zkoušel...)Neporadíte mi ? Předem děkuji za odpovědi

Odpovědi na otázku

Zmatečné informace:"Adaptér Ethernet nemá platnou konfiguraci protokolu IP. (W10) Restartovat router jsem zkoušel"Jsi si jist, že na routeru běží W10?Zkus sdělit základní info o routeru, připojených zařízeních a topologii sítě, pokud znáš (v případě WiFi v kavárně stačí napsat "veřejná WiFi").

Pozrel by som, ci sa nejakym omylom nevymazal protokol TCPIPv4.Nepoznam ceske preklady ale:Network and Sharing Center / Change adapter settings a pozriet aj LAn aj WiFi adapter, ci maju nainstalovany TCPIPv4 protokol.Pokial nemaju, treba pridat. Pokial maju, treba skontrolovat, ci na Routri bezi DHCP server a ak nie(a nema bezat), tak nastavit Ip adresu, masku, branu a DNS rucne.

Okk mám : ip,masku,bránu jen nevím oba DNS

Jo a model routeru je : TL-WR841ND

Nastav ručně oba DNSSEC naší internetové matičky podle návodu:https://www.nic.cz/odvr/Ideálně přímo v konfiguraci DHCP serveru v routeru, pokud je v Tvé správě (= znáš admin heslo).Pak to bude platit pro všechna zařízení připojená k tomuto routeru.Restart routeru netřeba.

Okk zkusím

Hotovo ale bez odezvy

Ine pocitace / telefony doma nemaju problem?

V routeru se to nedoporučuje od samýho začátku, pouze v os..

S DNS si problémy nerob: nastav 8.8.8.8 a 8.8.4.4 a je to.

Zkoušal som už davno:|

Z vlákna jsem usoudil, že jste schopen nastavit IP adresu. Znáte tedy adresu routeru (brány)? Zkuste ping na router (bránu), zda je vůbec funkční a v síti dostupný.

Odeber tu wifi síť ze seznamu wifi sítí a vyhledej ji znovu, případně reinstaluj ovladač.

Máš tři obecné možnosti:1 - Buď si znova nastavíš router2 - DNS-ka už tu nějaký padly, jsou i jiný, zkus tyhle:*208.67.222.222**208.67.220.220*a když nic nezabere, je to u poskytovatele pokud máš vlastní přípojkuPS: router který máš je sice "levňárna", ale šlape jak hodinky, pokud není "chorý"

Chybová hláška ,,Adaptér Ethernet nemá platnou konfiguraci protokolu IP." nemá nic společného s poskytovatelem a adresami DNS (ty vůbec nemusí být nastaveny). Pravděpodobně síť.adaptér nemá platnou IP adresu. Buď je problém přímo s adaptérem, routerem, nebo pouze DHCP serverem v routeru.Tazateli doporučuji předně propojit kabelem PC a router, nastavit IP adresu ručně a pingem otestovat dostupnost routeru. Pak lze řešit další postup.

Kabelem jsem připojený celou dobu, když jsem nastavil IP ručně, tak se nic nestalo.

Zkuste cmd jako správce a napsat:netsh winsock resetipconfig /flushdnsnásledně restartovat PC

Nahodne se mi v PC objevil ten samy problem a vyse uvedeny postup vse snadno vyresil. Dekuji!

Zkoušel jsem, nepomohlo.

Hlásí mi to Adaptér Ethernet nemá platnou konfiguraci protokolu IP. Co mám dělat. Děkuji Kalíková

Dobrý den, tento článek pomohl mě, https://www.dell.com/community/Networking-Inte... , odkaz ke stažení souboru zde: https://www.driverscloud.com/en/services/GetInformatio...