» Poradna » Notebooky

Adapter Broadcom 802.11n bez připojení k netu

Ahoj lidi,řeším takový problémek. Mám notas Toshiba Satellite a665-148 obsahující wifi adapter Broadcom 802.11n s instalovaným Windows 8.1 64bit. Když se chci připojit k mé wifi síti(Asus RT-AC1200) jedoucí na 11 kanále šíře pásma 40mhz, tak se sice připojí, ale nejde internet. V centru síťových připojení to ukazuje, že není připojení k internetu k dispozici. Zajímavé ale je, že když se s tímto adapterém připojím na mé starší wifi na zahradě, které jede na 13 kanále šíři písma 20mhz, tak jede všechno v pořádku.A poslední perlička na závěr, vzhledem k tomuto problému použivám Realtek RTL8188EU Wireless LAN 802.11n USB 2.0 Network Adapter, který se úplně bez problému připojí ke všem mým stávajícím Wifi, u něho žádný problém není.Takže bych to viděl, že ten Broadcom má problém s tou šítí pásma, ale nechápu proč.Poradíte prosím?

Odpovědi na otázku

Na 99% chyba driveru. Stahnou jinou verzi klidne starsi...

nj, už jsem zkoušel všechny verze stažitelné z webu Toshiby, kde mají ovladače pro tento noťas. Dá se někde sehnat starší verze přímo u výrobce? Pokud ano, tak mám další problém a ten, že nevím přesné označení toho adaptéru, nikde mně to neukazuje...

ve vlastnostech zařízení na kartě podrobnosti najdeš vlastnost: id hardware, něco jako PCI\VEN_10EC&DEV_8168&SUBSYS_E0001458&REV_0Cpodle toho najdeš přesně typ zařízení...

jo a taky se ujisti abys to měl nastavené na etsi

Tvrdíš, že sa počítač na router pripojil. Testni či ti funguje ping na IP adresu routra. Podľa toho 4i ide, alebo nejde sa dá usudzovať kde by mohol byť problém.