» Poradna » Počítačové sítě

Active24 hosting a SUBDOMENA

Ahojte, neviete mi niekto poradit ako si mam vytvorit subdomenu cez administraciu na active24? Podla tejto ich napovedy napoveda.active24.cz ... to nejde asi nikomu, podpora je asi platena a len co som nasiel na forach bolo toto diskuse.jakpsatweb.cz ... ze mam vytvorit na ftp v adresary www novy adresar nazov_subdomeny a v dns CNAME nasmerovat nazov_subdomeny.mojadomena.com na mojadomena.com, ale nefunguje to. Tuto som zas nasiel iny navod blog.rypi.cz ... ale tam musim do htaccess napisat nejaky script ktory ani neviem upravit a navyse sa mi to vobec nezda nevyhnutne a malo by to ist aj inak.. moze mi niekto pomoct to nastavit? budem vam VELMI vdacny..

Odpovědi na otázku

este doplnim, ze mam balik home a windows server

Oni chtějí vytvořit A záznam, tak ho na doméně vytvoř:
subdomena A IP_adresa_webu

ano citat viem aj ja : spravit A zaznam subdomena.domena.com a vytvorit zlozku "subdomena" vo wwwroot. pockal som na zmeny na dns a vysledok bol HTTP Error 503. The service is unavailable. pisal som ako prve ze toto nefunguje

Z příspěvku nebylo zřejmé, co jsi přesně provedl.
Máš tu službu automatického vytváření domén 3. řádu aktivovanou v Zákaznickém centru?

v tej napovede sa pise toto- "Po aktivaci této služby je ke každému podadresáři v kořenovém adresáři automaticky vytvořena doména III. řádu, která se bude přesměrovávat do stejnojmenného adresáře. Tato služba je určena pro virtuální servery na OS Linux. Virtuální servery na OS Windows již takovouto funkcí disponují v základní konfiguraci." ja mam ako som uz pisal windows.. kazdopadne ale nevidim nikde nic cim sa da overit ci tato sluzba je naozaj aktivna..

Takže tu službu nemáš aktivovanou. Objednává se zvlášť, 60 Kč/měs.
http://www.active24.cz/produkty-a-sluzby/webhost... ...

"Tato služba je určena pro virtuální servery na OS Linux. Virtuální servery na OS Windows již takovouto funkcí disponují v základní konfiguraci." http://napoveda.active24.cz/idx.php/0/030/article/...

Dobrý den,

pokusím se odpovědět za ACTIVE 24.

nejprve informaci, že zákaznická podpora je ZDARMA a NONSTOP! Kdykoliv se na nás můžete obrátit.

Automatické vytváření domén III. řádu je opravdu u nás placená služba, 50Kč/měsíc, pokud tento krok chcete udělat jednoduše.

Další alternativou, jak zajistit vytváření subdomén je pomocí htaccessu. Detailnější informace získáte u naší zákaznické podpory.

František Grunt, ACTIVE 24

nerozumiem potom ale, preco je to platena sluzba, ked ja mam windows a priamo v napovede pri tejto teme sa pise: "Tato služba je určena pro virtuální servery na OS Linux. Virtuální servery na OS Windows již takovouto funkcí disponují v základní konfiguraci." http://napoveda.active24.cz/idx.php/0/030/article/...
Na vasu podporu som napisal v sobotu 11.2. 16,40 a doteraz sa nikto neozval..

a este raz zdoraznujem ze mam windows server a tam mi bude htaccess asi na dve veci, nie?

Takze uz to budu pomaly 4 dni co som napisal na podporu a neozval sa vobec nikto... neviem ci to je u nich bezne, alebo ci moja poziadavka o radu pri vytvoreni subdomeny bola nejak 'neopravnena', ale chcem sa spytat, ci podla vas tam mam mozno este zavolat, alebo im znova napisat, alebo sa na to vykaslat..?:) Viete ako, nechcem ich moc obtazovat..;)

Já řeším správné vytvoření domény III.řádu už přes rok a pořád nic.
Přešel jsem z Linux na Win právě pro tu možnost automatické tvorby subdomén. Vytvářel jsem nějaký web.config. Vše dopadlo stejně.
Jako já už nevím jestli to neuměj nebo co.
Dnes jsem jim tam napsal trochu ostřejší e-mail, tak jsem zvědav jak na něj budou reagovat.
Kdyby se Ti ozvali dříve (s funkčním řešením), tak to jsem prosím napiš, jsem zvědav.

S pozdravem Jirka

Koukám, že nejsem sám, kdo s tímto má problémy. Vytvořil jsem adresář www.domena.cz/adresář a ten jsem chtěl směrovat na doménu 3. řádu adresář.doména.cz, ale jak to udělat, to už jsem se nedozvěděl. Nápověda na active24 je zmatečná, helpdesk mě neustále odkazuje na nějaký htaccess soubor, přičemž opět v nápovědě jsou nějaké zobecňující informace, které nic neřeší. Udávané automatické vytváření domén 3. řádu také nefunguje ba ani se nedá přímo ze zákaznického centra nijak objednat nabo nedejbože zjistit, zda tuto službu máme aktivivanou. Máme vícero hostingů, ale u active24 jakákoli změna, to je vždycky tragédie, přičemž u ostatních toto funguje a nápověda je zcela srozumitelná a konkrétní. Začínám být frustrovaný zákazník :D

Ahoj,omlouvám se, že otevírám toto starší fórum - ale nikde jsem nenašel ucelenou odpověď jak provést vytvoření subdomény.Postup je tedy:1) Vytvořte si alias na subdoménu jak v nastavení Virtuálního serveru, tak i v nastavení Domény!2) založte podadresář (v tomto případě "test") ve složce www a do htaccess umístěte toto (VASEDOMENA = zapište vasi domenu):RewriteEngine OnRewriteCond %{HTTP_HOST} ^test\.VASEDOMENA\.cz [NC]RewriteCond %{REQUEST_URI} !^/test/RewriteRule ^(.*)$ /test/$1 [L,QSA]Změny se projeví do 24 hodin ( u mě to byly asi 2 hodiny).

Díky, tohle mi velmi pomohlo!