» Poradna » Programy

Acronis TrueImage Home 11

Ahoj,
prosím o radu - používám software Acronis TrueImage Home 11, donedávna bylo vše vpoho ale najednou mi pri rozjetí z boot CD Acronic nahlásí "Acronis nenašel žádné pevné disky". Nevím jak je to možné protože disk který nenašel je systémový a vpořádku.

Nemá s tímto problémem někdo zkušennost.

Děkuji za každou informaci.

Odpovědi na otázku

Jestli používáš program stále na stejném počítači, tak nevím. Jestli jsi však přešel na jiné PC (nebo notebook) pak je zrada pravděpodobně v aktivovaném AHCI režimu pro HDD. V tomto režimu je HDD ovládán jiným způsobem aby bylo možno používat např. NCQ. V některých případech pomůže vypnout AHCI v BIOSu, provést požadovanou akci pomocí TrueImage a opět zapnout AHCI. Jinak už existuje TrueImage2009, který by měl mít rozšířenou podporu hardware.

A ještě by to chtělo napsat .... I když sem skusil safe verzi boot cd kdyz full blbla tak sem si nepomohl.Ponevadz jste to nenapsal je evidentni že manualy nečtete,Ahci pro true image 11 není problem - provozoval jsem mimochodem.takže bootcd acronisu - safe verzi ne full.Přímo je to zminováno jak řešit moimochodem.

S ADDS by se ti to nestalo.

Omyl - true image obsahuje presne to co ma ADD co se tyče zálohování - bitovou kopii disku jako volbu,jednu z voleb,kupodivu na to dělali ti samí lidi a kupodivu je to dokonce přesně to co je v ADD,bodejt by ne byli by na hlavu padlí když to je jedna firma - příbuzný softy.navíc rescuecd si bere stejný věci - obsahuje jádro stejný pro oba - to je překvápko,kdo zná linuxový livka ví o čem mluvím.
ono samo se nic neděje,můžu sem pastnout důvody kdy a proč neprojde obnova pomocí ADD a obnova pomocí ATI ale naco...manual+faq+případové studie,je to na dlouho nic pro lenochy ale pak se většínou chytnou za nos.

Táž námitka. Nestalo by se to. Prověřeno na cca 4-5 NB. A pokud se naseru, tak ten debuuger použiju, ale nemám čas. Takže se zklidni. Kernel obou SW se velmi podstatně liší (o vybavenosti příslušnou rodinou driverů nemluvě).

Debuggere 4-5 pc to je zhruba tak setina za kratký období co jsem používal já.V jadře ale to je pro tebe nadávka klikoide je obsaženo např. který hardware a jak.Takže zavádění rescue cd a hledání hardwaru je závisle na tomto a to mají oba softy totožný.
Bod dvě cos ověřil jeho notebook? a byls u něj abys třeba zjistil že zkoušel oneklik restore z rescue cd aniž by mněl - pak neuvidíš disky....To je jedna z x možností které kdybys s tím pracoval trochu seriozněj tak bys o nich věděl.pokračuj ,já ti postupně odhalím další....
Jinak pamatuju když ses tady ptal co ATI je a že se ti naak nedařilo s image -Sata,pamatuješ,no holt aspon trochu ses naučil s ADD a až se naučíš stahnout sopravný build ne ten co zákazníkům okamžitě patchovali - warezákům ne tak se naučíš i s ATI.

Jsem plný chyb. Zatím.

To se časem spraví,nikdo nejsme dokonalý....Každý soft má chyby a mimochodem ADDS je průměrný a slušný diskeditor a podprůměrný soft na zálohy - logicky je to editor,ve firmě jsme měli multilicenci na ATI a hardware nebyl homogenní,žadný problem.Logicky,stejně zak spokojeně je užívano x softů ba i operačních systemu pokud je nema v ruce někdo pro koho manual je sprostý slovo a podpora věc neznámá - proč asi?asi proto že se eliminuje zásah uživatele nadšence a v případě potíží to jde řešit se supportem,tam taky warez moc neboduje.