» Poradna » Programy

Acronis True Image Home 2010

Prosím o radu.Po nabootování z CD Acronis True Image Home 2010 mi to hlásí: Zavádění ovladače Acronis>naběhne stránka Acronisu s výběrem možností (start do Windows, nebo Acronis True Image Home 2010.)Po výběru tlačítka Acronis True Image Home 2010 plná verze se zobrazí Acronis loading,wait....a hotovo.Po chvíli zhasne i myš a nic nefunguje.Mám Win7 64,klávesnice do PS2 a myš do USB.Zkusil jsem ještě redukcí myš taky do PS2 a to samé,jen že nezhasne.Neví někdo, co s tím? Diky moc.

Odpovědi na otázku

a čo dalej ? o čo sa pokúšaš ? pokial nemáš vytvorené image,ktoré chceš nejako obnoviť atd... tak nič nenaštartuje,acronis si tie veci nevyčaruje,ked nemá z čoho obnovovať,tak nepokračuje,acronis nemá vo svojej inštalácii automaticky vložený zazálohovaný obraz Tvojho konkrétneho pc aj s jeho ovládačmi zariadení,ktoré sú potrebné na naštartovanie pc ,to všetko si musíš najprv vytvoriť,okrem toho teba počítať s tým,že home verzia má len velmi obmedzené možnosti v podpore zariadení,v možnostiach obnovy a v podpore rôznych os,hlavne čo sa týka podpory 64-bit verzií....

Věříš tomu, cos tu teď napsal? Já teda ne, jelikož acronise používám již několik let. Po bootu z CD se musí dostat do prostředí, kde se image dá vytvářet či obnovit.
To co popisuje, tak mi připadá, že Acronis má v případě jeho PC problém s řadičem disku. U předchozího notebooku HP Pavilion mi toto také dělalo, že se vše zastavilo na hlášení LOADING.... a nic se nedělo několik minut, chtěl jsem notebook vypnout a tak jsem zmačkl napájecí tlačítko a ualá, tím se to vždy posunulo dál a pak již vše bez problémů fungovalo. U ostatních notebooků, jsem se s tím nesetkal..

Máťa má pravdu,c o mi to tam plácá,že musím mít předem zálohu atd.Tak co s tím dál?Dík.

On ten problém může způsobovat víc věcí..

Buď jak jsem psal, nějaká nekompatibilita s tvým železem, mechanika nemůže přečíst CD, CD může být poškozené...

Zkus to cd zkopírovat na jiné médium...verze 11, co mám doma, tak je normálně od výrobce vysmahlá...nemám to lisovaný...nebo zkus udělat vytvořit bootovací Flashku.

Acronis není jen bootovací CD, ale lze instalovat i do Windows

Acronis nie je ziadne bootovacie CD a ani program. Je to softwarova spolocnost.

Zkus si Acronis nainstalovat a bootování zkus z prostředí Windows. Jestli to nepůjde tak bych to taky viděl taky na řadiče disku. Zkusil bych se podívat jestli mám nejnovější ovladač chipsetu.

Tak jsem nainstaloval nejnovější ovladač chipsetu a nic.Má ještě nekdo nějaký nápad?Díky.

Vaclave, zrejme neovladas zaklady fungovania PC, preto nerozumies dobrym radam, ktore tu uz padli.

To ze nahras novy ovladac chipsetu do Windows, absolutne nesuvisi s tym ked bootujes pocitac z CD (alebo DVD). Su to dve navzajom sa nijak neovplyvnujuce cinnosti. Tym ze pocitac nabootujes z CD, tak sa ziadny Windows ani iny operacny system z pevneho disku nedostava k cinnosti. Plati to a len to, co sa natahuje z toho bootovacieho CD, cize tu treba riesit tvoj konkretny problem. T.j. stiahni si aktualnu verziu AT2010 a bootuj z tohto CD, alebo ak mas moznost - spusti nie plnu verziu Acronisu, ale tu druhu (bezpecna? zjednodusena? teraz si neviem spomenut na presny nazov) a daj vediet co sa stane potom.

popisany problem moze suvisiet s nastavenim modu SATA, skus na dobu prace s Acronisom zmenit mod SATA v biose na IDE(compatible, atd..), cize najprv do BIOS, zmenit mod, save, nabootovat Acronis, po ukonceni vratit zmeny v BIOS na povodne hodnoty

Dobrý den, podobný problém jsem měl s bootovacím CD vytvořeným v ATIH 2010.
Vyzkoušel jsem proto ATIH 11 a vše fungovalo okamžitě bezchybně.

Tak jsem ještě zkusil ATI11 a zase nic.Už to vzdávám.Díky všem za snahu.

Co máš za desku, mě to dělalo u Msi P35 a musel sem něco vypnout v biosu.

MB mám FUJITSU D2950-A1

Ještě doplňuji: Norton Ghost 15 Boot CD bez problémů nabootuje.

Měl jsem stejný problém také na notebooku HP Pavilion DV6. Nevím úplně přesně, v čem tkví problém, ale na zahraničním fóru jsem se dočetl řešení právě pro Pavilion.

Jsou dvě možnosti:

1. pokud již máš vypálené záchranné CD/DVD nebo USB flashku, tak jakmile se zobrazí úvodní obrazovka Acronis Tools s výběrem možností (programů), stiskni F11. Vyskočí okno s příkazovým řádkem. Do něj napiš "quiet acpi=off noapic" a odklikni. Nyní se mi již všechny programy spustí bez problémů.

2. pokud si chceš záchranné médium teprve vytvořit, tak při jeho "výrobě" je v průvodci možnost zadat parametry do příkazové řádky. Pokud tam zapíšeš viz. výše a vypálíš médium, tak již nemusíš při každém spuštění absolvovat bod 1

bo

To:brosl
Díky moc, jedině Tvoje rada funguje. Ještě jednou dík.