» Poradna » Programy

ACRONIS TRUE IMAGE DeLuxe - shitoidní flákota servírovaná PC Worldem???

Koupil jsem si zase po delší době PC World kvůli programu Acronis True Image DeLuxe a .... musím říct, že mě dost zklamal...
První pokus - záloha NTFS partyšny na HDD s FAT 32, rozkouskoval jsem image po 700 MB, asi po 15 minutách činnosti se objěvila hláška, že obraz nelze dokončit pro nekvalitní médium (HDD???).
Druhý pokus - záloha čisté instalace Win 98SE na disk s FAT 32...bingo. Povedlo se, ale komprese obrazu je tedy dost mizerná...
Třetí věc - výroba bootovacího záchranného CD... CD nebootuje...Tedy bootuje, ale objeví se jen hezky vyvedený nápis ACRONIS a dál ani pyču...Co s tím? Dělá si snad ze svých čtenářů PC World prdel???

Odpovědi na otázku

Něco děláš blbě, mě to normálně a naprosto bez problémů funguje - měl jsem doma několik počítačů a zkoušel jsem s Acronis fakt "psí kusy". A bootovací záchranné CD bootuje - objeví se průvodce  - a funguje !!! Jediný zádrhel byl s registrací, kdy druhý email s číslem přišel až téměř po třech hodinách - asi se někde zapomněl .
Jinak CD-RW mechaniky Teac, Sony, Asus, média CD-R Verbatim a Imation, CD-RW Verbatim.

Zkoušel jsem to na CDRW Plextor, nenabootovalo to ani pyču...Zkusím ještě diskety a jiný CD...ale fakt mě to dost sere... Drive Image je (o dost) lepší...

ty si taky do teho komplu nacpeš dejakó cipovinu!!!

Mi to taky přišlo až za tak dlouho, prosím tě ozvi na Emila, měl bych dotaz.

Tak Acronis True image DeLuxe nebotuje ani z diskety. Pravděpodobně je zcela vedle z bordu ASUS A7V KT 600 se SATA RAIDem. True Image je pěkná sračka poplatná ostatnímu softu v promo akcích plátku PC World...

Tento SW je již staršího data, po něm přislo TrueImage 6.0 a teď je aktuální verze 7.0.  Sám jsem ho používal až ve verzi 6.0 (teď používám 7.0), takže nevím, v čem byla verze DeLuxe horší než verze současné. Moje osobní zkušenost je, že je při vytváření BOOT CD lepší nezavírat šuplík, ale pouze položit prázdné médium na otevřenou mechaniku a nechat program, aby si zasunul médium sám (stejnou věc bych doporučil i při vytváření zálohy). Další věc je, že při zkoušení na více hardwarově odlišných počítačích jsem zjistil u BOOT CD určité komlikace ohledně PS/2 myši na některých strojích. Pokud program nechtěl nastartovat stačilo odpojit myš (případně připojit jinou do USB). Jinak osobně zálohuji z BOOT CD buď na FAT32 HDD nebo po síti a s tím nemám problémy. Výslednou zálohu si pak vypaluji na DVD, což program zatím přímo neumí a já nechci mít zálohu na spoustě placek. Určité potíže mohou být také v tom, že BOOT CD nepodporuje některé typy přídavných SATA/RAID řadičů.

Zdravím.Vidím,že máš zkušenosti s Aconisem a tak prosím o radu.Mám Acronis True Image 7 a zkusil jsem zálohu C:/.Po výběru Create Image,disku,vypalovačky, atd. a kliku na Proceed vložené CD se vysune,ukáže se hláška:Please remove The burned CD and mark it as Volume 666(číslo je pokaždé jiné a CD zůstane prázdné),dále to normálně vypálí a zahlásí označit Volume 1 a vložit další CD.Dále vše proběhne OK,vypálilo mi to 5 CD a hláška,že záloha je OK.Při pokusu o kontrolu zálohy (Check Image nebo Explore Image)se zobrazí:This is not the last created volume of the image archive.Insert the latest created volume to start working with this archive.Po vložení posledního(5.)CD je hláška:Image archive G:\MyBackup5.tib is corrupted.Please choose another file. Toto se opakuje u všech dalších CD.Prosím tě,nemohl bys mi tak nějak polopaticky poradit,jak na to?Dík moc.Václav.

Používám v 6 a lepší program jsem neviděl a zkoušel jsem jich spousty. No prooblem

Já používám Norton Ghost 2003 . Zálohuji na HDD alezkoušel jsem i vypálit image a bez problémů na 5 CDRW.Docela nme překvapilo že program umí i smazat CDRW.