» Poradna » Notebooky

Acronics True Image HD - boot

Zakoupil jsem Kingston HyperX Savage SSD 240GB Upgrade Bundle Kit. Mechanické záležitosti nejsou problém. Stáhl jsem Acronis True Image HD Software (ke kterému je v setu aktivační klíč), který je zazipovaný. Po extrakci mám jeden soubor „atih_installer_hd_s_e.exe „ o velikosti cca 276 MB.V článku „Výměna disku za SSD: když notebook chytí druhý dech „ píšete o vytvoření bootovacího CD. Ale tady mám problém. Jak vytvořit z tohoto exe bootovací CD?(Pokud toto exe spustím ve stolním PC, tak má snahu se normálně instalovat, ale já ho potřebuji do čistého SSD ve Fujisu 555!)

Odpovědi na otázku

Boot CD (.iso) vytvoříš v nainstalovaném Acronisu (takže ho budeš muset nejprve na nějakém PC nainstalovat pomocí toho .exe souboru).Nebo si hotové .iso stáhni zde http://dl2.acronis.com/s/AcronisTrueImage2016_60...

Odkaz na "hotové" nebyl funkční.Nainstaloval jsem "svůj" SW na PC, postupně aktivoval, a vytvořil bootable media. Jenou Flash a jednou CD. V obou případech po zavedení do notebooku na čisté SSD to zamrzne. Mám tu nějaké foto odezvy, ale nevím, jak to někam připojit.

Jak nebyl funkční? Stáhne ho Firefox, IE11 nebo třeba jDownloader 2 beta.Co máš za notebook? Pokud mě paměť neklame, tak Kingston True Image HD je brandovaná verze 2014 stará skoro tři roky (vydána na podzim 2013). Starší verze mají problémy se Skylakem, GPT, secureboot, NVMe... postupně to opravují až novější verze.

stará verze, nové je 6569http://dl2.acronis.com/s/AcronisTrueImage2016_65... Plný název: True Image 2016 Update 2 Build 6569, vydané 28. dubna 2016

Stará verze, nová verze ??? Včera jsem zakoupil SSD 240GB včetně Upgrade Bundle Kit a Activation Key a nebude to funkční?

Součástí SSD je to, co má Kingston licencované. Není to tak, že si koupíš SSD a přibalený klíč bude sedět na nejnovější vydanou verzi. Na druhou stranu na to myslí v Acronisu a průběžně vydávají různé promoakce - sleva 60 % na nejnovější verzi pro vlastníky starších produktů a podobně.

Díky za link.

Dobrý den, máte 2 možnosti jak naklonovat stávající disk.1. nainstalovat na PC software Acronis True Image a nakopírovat image se stávajícím operačním systémem na nový SSD disk2. nabutovat z CD Acronis True Image a vytvořit kopii image systemu na SSD diskpřesto butovací CD vytvoříte až po nainstalování Acronis True Image ,nebo si nestáhnete již vytvořené butovací CD Acronis True Image hodně zdaru Milda