» Poradna » Notebooky

ACER V3-571G=žádná podpora ovladačů pro Windows 10 od výrobců.

Zdravím,včera jsem použíl OEM klíč Windows 7 při instalaci Windows 10. Zjistil jsem po instalaci a aktivaci, že Acer(V3-571G) nevydal ovladače pro Windows 10 a tak se ptám, zda je lepší se vrátit na 7, nebo nechat to na 10 a dohledat na stránkách výrobce ovladače z Win 8.1/8. Windows 10 samozřejmě nabídne automaticky aktualizace, když komponentu něco chybí, ale to neznamená, že budou správně fungovat. Tak proto se ptám. Nechat to na 10, nebo zůstat na Windows 7.Každý upřímný názor je dobrý. Buď to dát zpět na 7 a pernamentně zůstat tam, nebo to nechat na Windows 10, kde bohužel nemám pro tento model podporu ovladačů a zřejmě mít ani nebudu a asi není dobrý nápad tahat z Win 8.1/8. Už se mi tu objevil jeden problém s LANEM, který občas padá a musím přejít na Wi-fi, jinak vše v pohodě. Tento notebook mám 2 roky ++ a mrzí mě, že nevydali ovladače i pro 10.

Odpovědi na otázku

Okrem toho problemu s LANom, ktory nemusi byt problem ovladaca funguje vsetko ok?-> Ano, nechal by som tam W10

Máš tam síťovou kartu Broadcom, tak proč hledáš ovladače u Aceru, který ten čip jenom koupil a připájel na mainboard?A podobně to platí i pro další zařízení. Hledej u skutečných výrobců komponent, ne u Aceru.

To neplatí vždy. ☺

V prvé řadě bych vypálil nejnovější BIOS. Až pak zkusil upgrade na W10 a zaktualizoval ovladače přes Internet. Ale na druhou stranu je divné, že to ještě funguje. Je to Acer. ☺

Tak pozor možná daleko dříve. Teď už se vše vyrovnalo. Ba si troufnu říci, že Acer leze pomalu výše nad ostatní.Mám doma 2x Acer a no problema.

Acer je jen nálepka, stejně jako Asus, Sony nebo Lenovo IdeaPad - dodávají je různí čínští OEM výrobci podle objednávky.

A co kdybys raději vypsal hardware? Stačí snímek z HWinfo32/64, kde je kompletní seznam všech zařízení.

mám ten samý model a ačkoliv tento model není podporován, žádné problémy s ovladači jsem nezaznamenal, takže jsem si ponechal Win 10

akorát si nepamatuju, jestli jsem ovladače použil ze stránek aceru (pro win 8/8.1) nebo generické z Win 10

Tak to se divím. Mně nefunguje několik programů (poctivě zaplacených a nemálo), přestalo fungovat USB3, atd. W10 poletí co nejdříve a už ty šmejdy nechci vidět. Jen pro zlost.

Základní deska: Acer VA50_HC_CRChipset: Intel HM77Bios: Insyde Software v2.,18Potřebují najít update pro 10 ,ale nenašel jsem..

Co kdybys dal raději takovýto seznam:http://s32.postimg.org/x7z72tlvp/zarizeni.pnghttp://s32.postimg.org/5oyonxzph/prehled.pngTo je mnohem starší notebook a Windows 10 tam šlapou bez problémů. Je to Lenovo G560 - tedy čínský slepenec Quanta nebo Compal - stejně jako tvůj Acer.-- chipset a SATA AHCI není potřeba (součástí Windows 10 je tuším verze 11.něco)-- Intel MEI ze stránek Intelu - neinstaloval jsem, stačilo rozbalit knihovnu-- grafika ze stránek nVidie-- zvukovka a síťovka Realtek ze stránek Realteku-- WiFi z www.station-drivers.com (dohledána podle VEN DEV)-- ovladač Touchpadu ze stránek SynapticsuNa stránky Aceru jsem se díval pouze po novějším BIOSu, který ale nevydali. Po výměně Pentia P6100 za Core i5-520M šlape jak víno, dokonce zvládá přehrát 1080p 10bit HEVC.

Ovladače z Win8 můžeš do Win10 v pohodě nahrát, někdy přelouská i ty z Win7, většina výrobců je ani na Win10 nepředělává, jen je přejmenuje (a někdy ani to ne). Teď jsme nedávno stahoval ovladač na historický skener, a ovladače pro WinXP a Win10 byly totožné, i stejné CRC.

No můžeš si nechat win 7 a máš po problémech. Nebo si tam dej win 10 a používej neoficiální ovladače jako Driver booster, taky možnost. Problém by byl kdyby jsi měl na notebook(win7) energy/audio managment a ten by pak nešel na win10, mohl by ti například přestat fungovat subwoofer nebo by si přišel o možnost přetaktování, ovládání vetráku atd. ale tyhle věci svůj model stejně neumí, takže je to čistě na tobě. Líbí se ti víc win7(+ originální ovladače) nebo win 10(+ driver booster a jemu podobní)

 | ChromeOS Chrome 51.0.2704.42

pokial nema vyrobca podporu, vratil by som sa k podporovanemu systemu. nie vzdy je najnovsie najlepsie.Vacsinou vyrobca vie preco tie ovladace nevydal