Acer TLX 5830TG,Lenovo ThinkPad E420s nebo jiný ?

Ahoj,
který z těchto notebooku by jste mi doporučili ?
Potřebuji notebook na vysokou školu, bude i jako náhrada za starý destkop,
dokovací stanice není důležitá,.
Je důležitá výdrž na baterku, jelikož to bude minimálně na celou VŠ,
tak bych požadoval dobrý výkon (Sandy Bridge) a i nějakou dedikovanou grafickou kartu (třeba Radeon 6630M).
Ram 4 GB, velikost disku není důležitá, stačil by mi i SSD s 120/128 GB -> nechci dokupovat.
Přemýšlel jsem o Acer 3830TG, který má v základu ssd, ale bojím se, že se notebook bude moc přehřívat.
Na notebooku nebudu hrát náročné hry, na to mám PS3, zde třeba Warcraft 3, Age Of Empires 3, Anno, Battle Realms nebo Warhammer 40 000 Dawn of War, žádné hry ve stylu Crysis 2. Ale raději bych něco víš než
Intel HD 3000, nikdy nevíte, kdy se vám bude hodit.

Přemýšlel jsem hlavně na výše zmíněnými modeli, na jiném foru mi bylo řečeno, že jsou v podstatě stejné a u toho Lenova zbytečně připlácím dalších 5 tisíc....

U Aceru se bojím zpracování, přece jenom je to plast.

Můžete mi poradit, dát vlastní názor, zkušenost, nebo poradit uplně něco jiného ?
Chci jít max do 20 tisíc bez DPH, u toho Lenova bych mohl udělat vyjímku...

Děkuji

Odpovědi na otázku

Zrovna taky přemejšlim o notebooku na vejšku. Ted mam MSI GX620PX starej 2 roky. Ma praskly plasty kolem pantu, je těžkej, na baterku nevydrží moc dlouho - je to herní notebook bez přepinatelny grafiky..

Aceru bych se uplně vyhnul jestli ho planuješ tahat každej den do školy. měl jsem Acer před MSI, po roce jsem ho prodal. Odešel mi na něm ventilátor, nebyl nikde k dostani - oprava 2 mesíce, za 2200. Novej disk. starej začal ztácet data. zkončil tak že mu rupnul displej. Jen jsem pohodil tašku na notebook do kouta... fakt nic hroznyho. taška to bya fakt dobra.
Fakt acer neni notebook na nošení a zároveň dlouhý používání.

Ted se rozhoduju mezi Lenovo Thinkpad E420s, HP EliteBook 8460p a trochu SONY VAIO SB1V9E ale to asi ne.
Nejspíš to bude to lenovo. Kámoš ma starej lenovo thinkpad asi 5 let a řikal že s nim zatim neměl jedinej problem. navic se mi libi Trackpoint ono se to nezda ale je to fakt dobry, zvlašť když neni dost mista na myš, jako jsem koukal v patek při zápisu v poslucharnach a na baterii má vydržet s grafikou přapnutou na intel až 6 hodin.