» Poradna » Notebooky

ACER SW5-012-jak vypnout disable security boot mode

Ahoj,dostal se mi do rukou ACER SW5-012, na kterém se uživateli podařilo shodit WIN8.1. Zálohu přes ACER utilitu samozřejmě nemá, obnova přes WIN nejde.Potřeboval bych přeinstalovat systém z USB.Bohužel v BIOSU není možnost vypnout security boot mode (není u ní možnost volby) a tak mne to hází na win boot manager.Je nějaká možnost jak na to ?Děkuji!

Odpovědi na otázku

Nejspíš to udělal uživatel schválně, protože se na tomhle netbooku nedá pracovat kvůli mizernému výkonu na cokoliv.Jestliže nejde bootovat z USB, budeš muset připojit externí DVD mechaniku a nabootovat z DVD media.

Tak to musím souhlasit, je to opravdu šnek Bohužel externí CD už dávno nemám, poptám se u kolegů.Díky

Mám pocit, že security boot mode je možné změnit po nastavení hesla do biosu.

Proč bys to vypínal ??? Připrav správně flešku (třeba MS mediacreationtool nebo Rufus). W8.1 je podepsaný.

Jo ještě, ten UEFI Boot Manager nijak přímo se Secure Boot nesouvisí ... instalace musí být pro UEFI, to je celé.