» Poradna » Notebooky

Acer síťova karta ?

Zdravím, mam technicky dotaz, mam Acer Aspire 5830TG, a kopili jsme si navyšení internetu na 300MB, modem je novy a i tak stále je internet pomalý, nizky download vysoký ping atd ... někde jsem se dočetl že by pomohlo aktualizovat sitovou kartu (nejnovejsi ovladac) ale nikde nemuzu najit ani jaky typ sitove karty mam popripade jaky muze mit maximalni pripojeni sitove karty (jestli neni uz stara a vic nezvladne) atd .. muzete mi nekdo poradit kde konkretne najdu na mem notebooku kde tyto informace zjistim mam Windows 7 dekuji

Odpovědi na otázku

Ke zjištění komponent slouží příslušné utility. Aida, HWInfo a další.Nebo se stačí podívat do Správce zařízení. Ve vlastnostech daného adaptéru najdeš vendor&device ID podle kterého vyhledáš driver.

Predpokladam ze se pripojujes prez wifi ne kabelem. Co jsem namatkou k tomuto typu nasel, tak umel pouze 802.11bgn standard a predpokladam ze pouze na 2,4GHz pasmu. Takze spatna rychlost bude dana nejspis zarusenim 2,4GHz pasma.

Dobrý den nejsem nějaký machr okolo těchto věcí co to tedy pro mě znamena nebo co by se stím asi tak dalo dělat ? děkuji jinak daší info jsem postnu ještě dolu do odpovědi

předpokládám že kabel od modemu do ntb asi nemáš...

Stačí si vyjet výpis ipconfig /all a z toho typ wifi a LAN karty vyčteš. Pokud se v něm nevyznáš, tak ho sem zkopíruj.

děkuji mrknu na to .)

Microsoft Windows [Verze 6.1.7601]Copyright (c) 2009 Microsoft Corporation. Všechna práva vyhrazena.C:\Users\Danek>ipconfigKonfigurace protokolu IP systému WindowsAdaptér sítě Ethernet VMware Network Adapter VMnet1: Přípona DNS podle připojení . . . : localdomain Místní IPv6 adresa v rámci propojení . . . : fe80::8c04:b3f0:e382:a540%16 Adresa IPv4 . . . . . . . . . . . : 192.168.153.1 Maska podsítě . . . . . . . . . . : 255.255.255.0 Výchozí brána . . . . . . . . . . :Adaptér bezdrátové sítě LAN Bezdrátové připojení k síti: Přípona DNS podle připojení . . . : home Místní IPv6 adresa v rámci propojení . . . : fe80::4ce4:1f7a:2c17:734c%11 Adresa IPv4 . . . . . . . . . . . : 192.168.0.150 Maska podsítě . . . . . . . . . . : 255.255.255.0 Výchozí brána . . . . . . . . . . : 192.168.0.1Adaptér sítě Ethernet VMware Network Adapter VMnet8: Přípona DNS podle připojení . . . : localdomain Místní IPv6 adresa v rámci propojení . . . : fe80::4572:136a:7f84:1340%18 Adresa IPv4 . . . . . . . . . . . : 192.168.78.1 Maska podsítě . . . . . . . . . . : 255.255.255.0 Výchozí brána . . . . . . . . . . :Adaptér pro tunelové připojení isatap.home: Stav média . . . . . . . . . . . : odpojeno Přípona DNS podle připojení . . . :Adaptér pro tunelové připojení isatap.localdomain: Stav média . . . . . . . . . . . : odpojeno Přípona DNS podle připojení . . . :Adaptér pro tunelové připojení Teredo Tunneling Pseudo-Interface: Stav média . . . . . . . . . . . : odpojeno Přípona DNS podle připojení . . . :Adaptér Ukázat celý příspěvek

Tohle není výpis s parametrem "/all"ipconfig /all

Microsoft Windows [Verze 6.1.7601]Copyright (c) 2009 Microsoft Corporation. Všechna práva vyhrazena.C:\Users\Danek>ipconfig /allKonfigurace protokolu IP systému Windows Název hostitele . . . . . . . . . : Danek-PC Primární přípona DNS. . . . . . . : Typ uzlu . . . . . . . . . . . . : hybridní Povoleno směrování IP . . . . . . : Ne WINS Proxy povoleno . . . . . . . : Ne Prohledávací seznam přípon DNS. . : homeAdaptér sítě Ethernet VMware Network Adapter VMnet1: Přípona DNS podle připojení . . . : localdomain Popis . . . . . . . . . . . . . . : VMware Virtual Ethernet Adapter for VMnet1 Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 00-50-56-C0-00-01 Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ano Automatická konfigurace povolena : Ano Místní IPv6 adresa v rámci propojení . . . : fe80::8c04:b3f0:e382:a540%16(Preferované) Adresa IPv4 . . . . . . . . . . . : 192.168.153.1(Preferované) Maska podsítě . . . . . . . . . . : 255.255.255.0 Zapůjčeno . . . . . . . . . . . . : 6. března 2019 13:18:58 Zápůjčka vyprší . . . . . . . . . : 6. března 2019 17:34:00 Výchozí brána . . . . . . . . . . : Server DHCP . . . . . . . . . . . : 192.168.153.254 IAID DHCPv6 . . . . . . . . . . : 251678806 DUID klienta DHCPv6. . . . . . . : 00-01-00-01-1F-8B-BA-FA-38-59-F9-0D-05-8A Servery DNS . . . . . . . . . . . : 192.168.153.1 Rozhraní NetBios nad protokolem TCP/IP. . . . . . . . : PovolenoAdaptér bezdrátové sítě LAN Bezdrátové připojení k síti: Přípona DNS podle připojení . . . : home Popis . . . . . . . . . . . . . . : Atheros AR5B97 Wireless Network Adapter Fyzická Ukázat celý příspěvek

300 Mbps = 37.5 MB/s downloadAtheros AR5B97 Wireless Network Adapterovladace jsou zdehttps://driverpack.io/sk/devices/wifi/atheros/a...

pripajis se cez wifi, pak uz jen nakonfigurovat spravne modem - router, coz nevime jaky mas od poskytovatele pripojeni

tvuj wifi modul v notebooku je asi intel centrinohttps://downloadcenter.intel.com/product/59471/Intel-Centr...

Jak jsi přišel na to, že Atheros AR5B97 je od Intelu?

jeji notebook ma i intel a taky atheros od qualcomu

Díky moc :)

Tohle ovladačem fakt nevyřešíš. Počítač máš k routeru připojený kabelem nebo WiFi?

Notebook je připojen pouze na wifi a ne kabelem a však dvakrát jsem zkoušel odpojit všechny elektronicke přistroje ktere byly pripojeny na wifi nechal jsem pouze notas ktery jsem připjol kabelem a udelal test rychlosti volal jsem na UPC ktery mi zprostredkovava internet a sami uznaly že internet je o dosti pomaleší nežco mame zakoupeny (router je nový) napr mam 300Mb/sec a mam reknu nejak v prumeru od 30-40 maximalne do 120 Mb za sec upload neresim nwm jestli ma vliv a ping je taky des a hruza dekuji

30-120 Mb/s na staré Wifi bgn je velmi dobrá hodnota.

zaprve nepis jak tatar, nikdo to po tobe lustit nebude. nwm je co ?? I kdyz to holky na UPC uznaly, rekl si jim ze jedes jejich 300Mb/s pripojeni jen pres wifi ? Pripoj se kabelem primo do routeru UPC a pak mer nejaky rychlosti, vsechno ostatni je nepodstatny a akorat do toho vnasis nesmyslnej sum. Pripojeni ti jede OK, jen se snazis matlacky 300Mb linku protlacit pres wifi ktera ma max 100Mb a to jeste kdyz je idealni pripad kdy ses tam sam a jsi na dohled od anteny.