» Poradna » Notebooky

Acer notebook - nezapne se. Power pouze problikne

Acer Extensa 5635 (10let starý). Fungoval, dle kolegy hrozně hřál a od té doby nejde zapnout. Baterii jsem zkoušel vyndat (jinou bohužel na test nemám). Adaptér jsem zkoušel jiný. CMOS baterii jsem vyndal. RAM,HDD,Wifi, LCD odpojeno pro testy. NTB připojím do elektřiny + baterie > Při stisku Power tlačítka pouze jednou zeleně problikne a nic. Občas se i roztočí větrák na pár vteřit a zase se vypne. Zkoušel jsem různě dlouhá držení Power tlačítka atd. Když ho nezapnu tak pouze jednou za cca 10s blikne zeleně dioda "aktivity" (ikona žárovka). Ještě budu hledta, ale tak nějak to vypadá na desku.

Odpovědi na otázku

Ano, odpověděl jste si sám - deska. Vyndejte HDD a hoďte to do elektroodpadu nebo střelte za pár šupů někomu na díly (LCD, panty, možná RAM, apod.), nemá cenu s tím ztrácet čas a bejt stejně zklamanej že se to nepovedlo rozchodit.

Bohužel je to stará diagnostika a za ta léta se tam toho dost naisntalovalo a doupravovalo, takže se mi úplně nechce koupit nový a znovu to tam vše dohrávat.

Kup stejný model v bazaru, např.:https://pc.bazos.cz/inzerat/123893367/156-not... a vyměň HDD.