» Poradna » Notebooky

Acer Nitro 5 nefunguje - nový

Zdravím, mám nově koupený notebook Acer Nitro 5 (odkaz hodím na konec) Po zapnutí jsem nechal aktualizovat windows, nainstaloval ovladače grafiky (tyto: https://support.amd.com/en-us/download/desktop ) a dál jsem si stáhl hru. Ve hře mám kolem 20 FPS a ještě k tomu to vyoadá strašně. Dále se mi notebook dlouho načítá. Trvá než se zapne třeba Chrome a podobně.... Jsem už bezradný, tak prosím o nějakou pomoc. Když jsem volal na technickou podporu prodejce, tak poradili obnovení do továrního nastavení.... To jsem udělal, ale po instalaci aktualizací a ovladačů to spadlo do starých kolejí.... Notebook : https://www.tsbohemia.cz/acer-aspire-nitro-5-an515...

Odpovědi na otázku

Však funguje naprosto podle toho jak má

Tleskám !

U NB se používají ovladače od výrobce NB. Navíc se zdá, že jste si stáhl ovladač pro desktop a ne pro NB, které se od sebe liší. Nebo si myslíte, že vývojáři vyvíjejí ovladače pro NB jen tak pro svou zábavu? Tak se nedivte. Zkuste ten určený pro NB a pokud to nebude lepší zůstaňte u toho od výrobce NB. Krom toho, NB za 18000.- Kč má do "herního" hodně daleko a rozhodně na hraní nějakých HW náročnějších her není koncipován. Musel byste si připlatit nejméně dalších 20000.-Kč, abyste si něco zahrál. Ale i tak to nebude žádná sláva. Navíc svému NB vyšší tepelnou zátěží zrovna radost dělat nebudete a projeví se to nepříznivě na životnosti jeho komponent. A ač se zde běžně šíří pohádky o "herních" NB, je třeba vzít v úvahu především to že je to hlavně jakási pochybná "móda" podporovaná prodejci a výrobci NB, která nemá racionální základ a smyslem je jen vyrobit a hlavně prodat.

ja by som tam hodil ssd malo by tam byt miesto som cital niekde ...

Je tam misto na m.2 disk

Dobrý denMám úplně stejný problém, jako pan Dodovski. Parametry rozhodně neodpovídají tomu, že pět minut nabíhá windows...všechno zasekané a zpomalené....už tři dny se s tím snažím něco dělat a nic nefunguje, ovladače i update všechno vyzkoušené. Dokonce sem byl tak zoufalý, že jsem chtěl přeinstalovat na win 7...samozřejmě nefunguje. Kolikrát tovární nastavení změněno a trvalo to milion let všechno a nic...Tohle není o ceně a o tom, že je to slabé...tohle funguje hůř než můj starej kompl a to by rozhodně nemělo takhle být. Tohle je totálně nepoužitelné. Kdyby někdo věděl víc, ozvěte se s řešením....zatím mi nic nefungovalo a začíná mě to srát!!!!