» Poradna » Notebooky

Acer nitro 5 (an515-51-53yw)

Zdravím,Před pár dny jsem polil tento notebook vodou. Není funkční, tipuju, ze odešla klávesnice a poté nejde zapnout nb, zapíná se přes tlačítko na klávesnici.Bohužel nemůžu na 100 % zjistit co mu je. V servisu mi vlastně pan neřekl nic nového co bych nevěděl. Jen mi dal nabídku, že by zkusil klávesnici vyměnit za 2,5k a v případě, že bych do opravy nechtěl jít, tak je ochotný tento notebook odkoupit za 1 000,- Kč.Popravdě nevím jak zareagovat. Myslíte, že bych ho mohl prodat za více (i když nevím zcela jistě co mu je)? Nebo je vhodná oprava? Hodnota nb byla pred politím 7,5k(dle mého odhadu). Kromě horší baterie byl v naprostém pořádku.Díky moc za rady!

Odpovědi na otázku

Tohle ti nikdo neřekne, pokud se nepodívá dovnitř. Může to být oprava za pár stovek, ale taky to může být na vyhození. Ale bez prohlídky není šance to zjistit.

V servisu mi rekl, že neví, co to mu, ze by maximálně zkusil vyměnit klávesnici a že se uvidí.

Nebylo by spíše na místě jine řešení? Zkontrolovat základní desku a jiné komponenty? Opravdu nevim, ale diagnostiku zařízení si představuju jinak než pouze zkusí vyměnit klávesnici.

Tak výměna klávesnice je nejjednodušší na vyzkoušení, tak proč ne. Pokud to nepomůže, tak se pak může zkoumat dál

to teda není. Podívej se jak se to rozebírá. Je to to nejhorší :)

Nestačí na vyzkoušení jen odpojit flex klávesnice z desky a provizorně tam jen zapojit flex nové? Nevím, netuším jak to mají knostrukčně, ale mohlo by to jít, ne?

jo to asi jo. Ale koupit jí stejně musí a když to nepomůže tak bude mít na skladě klávesnici kterou třeba nepoužije (ten servisák..)

Asi by stálo za to se domluvit se servisem, pokud klávesnici mají, tak ať ji tam provizorně za 300 stovky zkusí zapojit a pokud pojede, tak vyměnit za normální cenu.

no nevim kolikrat si tohle zkousel navrhovat ve znackovym servisu... Navic neznackovej klavesnici mit skladem nebude a na 5 let starej NTB ani autorizovanej.Za 300 tohle nikdo resit nebude. Ja sem lidumil, ale za min nez 600 bez DPH (honinova sazba) bych se na to nikomu cizimu nepodival a nerozebiral to.

No vzhledem k tomu, co mu ten servis vykládá, nemám moc pocit, že by to byl zrovna autorizovaný servis Tu cenu jsem asi trochu podstřelil, nevím jak se teď pohybují ceny servisů notebooků. Tady se vlastně jedná o diagnostiku pro případnou cenovou nabídku opravy, tak by to asi měla být cena na spodní hranici toho, aby se to vyplatilo. Řekl bych, že to provizorní přepojení klávesnice by se mohlo dát zvládnout za půl hodiny, takže bych tu cenu moc nehrotil a počítal s tím, že si to vyberu pak na té samotné opravě

Dobry o*eb.Servisak by chcel starsi herny notebook za 33 €.Mozes skusit si kupit klavesnicu na Aliexprese za 27 €https://tinyurl.com/4kfjrv4b a nech ti ju vymeni nejaky znamy alebo kamarat ktory je Itckar.

klávesnice stojí 1319...https://www.terahertz.cz/cs/263640-acer-aspire-an5... výměna je ale totální opruz, protože se to musí celý rozhodit. Takže tu cenu za výměnu chápu - tenhle typ NTB rozebírám nerad.. všechno musí ven a riziko že se něco poškodí tam je.https://youtu.be/sa_3zkEIUjAZáleží co ten pán v servisu uvnitř našel.. pokud oxidace nezničila MB tak chápu že si to chce koupit za litr a levně si to sám opravit :) Na díly bys ho asi na Aukru prodal za trochu víc než 1000, ale záleží v jakym je ten zbytek stavu...

ak sa ti chce platit za 5rocny obliaty notebook 200+/- €, tak to posli do aceru. Ak nie, kup si sam klavesnicu (to mas tak 50-80€) a vyskusaj vymenit sam - staci len zapojit, aby si zistil ci notebook ide zapnut. Alebo ho odnes do elektroodpadu a kup novy, kup si aj externu klavesnicu a mys, a oblievaj tie.