» Poradna » Notebooky

Acer Extensa 5220

Zdravím.Vím, že se to tady už řešilo, tak mně za to neukamenujte, ale...Dostal jsem na komplet reinstall Acer Extensu 5220. Na webových stránkách Aceru jsou pro tento typ notebooku ovladače pouze pro Win XP a Vistu, já chci instalovat 7čky.Můžu tedy nainstalovat ovladače Visty na 7 OS? Nebude to mít nějaký vliv na funkčnost notebooku?Díky!

Odpovědi na otázku

Nekdy pred rokem jsem to delal , uz si moc nepamatuji ,ale mam pocit, ze W7 si najdou skoro vsechny drivery samy, ale neni funkcni driver pro wifi.

Souhlasím, Windows 7 si něco vyčenichají samy. Ale určitě ne všechny, třeba jak říkáte Wi-Fi, nebo čtečka karet řekněme. Jde mi o to jestli jsou ty ovladače Visty kompatibilní i se 7dmičkou. Na fóru před pár lety se říkalo že jo. Chci si to jen ověřit než se do toho pustím.

Hoj, holka má na stejném nb Win 7 a šlape jí bez problémů. Po nainstalování a úkonech spojených s přihlášení k MS si stáhni aktualizace a pojede ti jak hodinky - budou v těch aktualizacích i ovladače, tak pošlapeš v pohodě.

starý extensa 5220 mám taky, sedmičky (32 bit, profesional, MSDNAA licence) na něm provozuju bez problémů. Většinu ovladačů to našlo samo, co nenašlo, tak jsem zkusil u aceru. Teď mi leží v práci takže kdyby vám nějaký ovladač chyběl, dejte vědět a v pondělí se můžu podívat, jakou verzi tam mám.

Děkuji za ochotu. Právě jsem s notebookem dodělal a Windows si všechny ovladače našel krásně sám. Po zkušenostech s instalováním OS na HP notebooky jsem čekal nějaký zádrhel, vše šlo ale hladce. Ještě jednou díky.

Čeká mě to samé, tak bych se chtěl zeptat jak velkou tam máte RAM, aby to chodilo. Dík

1,5 GB operační paměti. Notebook ale nebude používán pro "normální" uživatelské účely, jak mi bylo řečeno, takže to, že to nebude šlapat jako hodinky nikomu nevadí... Momentálně ale nějaké znatelné záseky nejde cítit. Jakožto osobní počítač (notebook) si to ale později po nainstalovaní programů (s přeháňkou her) představit neumím. Ono, není to úplně nejmladší stroj.

Jasný, dík. Ten co budu dělat zná jen internet, slovní fotbal a tak..

Já to teda používal ještě do vánoc jako pracovní nástroj a více méně to zvládal. 2GB RAM sice slupnul jako malinu, ale díky SSD se hýbal přijatelnou rychlostí.