» Poradna » Programy

Acer Extensa 5220-201G08Mi

Potřebuju poradit, chci si koupit notebook uvedený v předmětu, ale mám starost is nainstalováním Windows XP. V notasu je predinstalovaný Limpus(bez grafického rozhraní, nebo žádný operační systém) Budou problémy s instalací?

Odpovědi na otázku

celkem neni problem pokud je v biosu sata mode pokud se da nastavit na mod ide tak je po problemu. nechte si na obchode notes ukazat spustit do biosu a hledejte sata mode. pokud tam je tak jeto v pohode pokud ne tak sitam nechte ten bios nahrat novy vyskituje se na strankach aceru.

Pokud nejde radic prepnout na emulaci IDE, je treba mit bud upravene instalacni cd XP (pomoci nLite pridane ovladace disku) nebo mit USB disketovou mechaniku a na diskete ovladac (pozor jsou podporovane jen urcite typy)

mam podobny typ jdeo taky o acer extenza 5220-0505008 mi celeron m 530 grafika stejna jako vas ja jsem se dostal k tomu noeboku nahodou kamos ho mel obednany azaplaceny dopredu jen chtel abych mu tam dostal xp system zaplatil mi zato dopredu. jajsem notebok vyzvedl dovezl domu amel jsem doma fungcni win vista x32 tak jsem jetam dal avedel jsem ze na vebu acer je novy bios ktery zaridi emulaci sata_ide verze 18 tak jsem jej stahl notebok byl dobre nabity tak jsem ve inech spustil flesovani biosu toho noteboku probehlo vse bez problemu anotes jede na xp do ted kamos mel nejaky problem potrebovl nutne prachy tak mi ho prodal 5 litru ja muje dal aja jsem spokojeny a on taky.

V BIOSu v zalozce MAIN si zapni nativni IDE mod, v zalozce BOOT nastav prioritu bootovani 1. mechanika, 2. pevny disk, a potvrd nastaveni. Vloz CD s Windows, restartuj a tradaaa instalace muze zacit.
Soucasti notebooku je i CD s ovladaci, ktere po instalaci Windows take nainstalujes.
A je to hotovo.