» Poradna » Notebooky

Acer Aspire V17 Nitro II (VN7-792G-722C) - Lagy

Dobrý den,vlastním notebook Acer Aspire V17 Nitro II (VN7-792G-722C) - http://notebooky.heureka.cz/acer-aspire-v17-nitro-nx-... . Už několik týdnů řeším občasné záseky ve hrách, většinou jednou za pár minut dojde k úplnému zaseknutí jakékoliv hry zhruba na 5 sekund (je zcela jedno, jestli jo to nová pecka nebo stará hra z roku 2008, děje se to u všech), zasekne se jak obraz tak i zvuk, pouze té dané hry ovšem, například zvuk YT na pozadí jede normálně dál, přijde mi to jako blbost v této konfiguraci mít takovéto problémy. Drivery mám aktuální stažené přímo ze stránek Aceru a tak se ptám, nemáte/neměl jste někdo podobný problém a jak jste ho vyřešil? Díky za rady

Odpovědi na otázku

Já bych to zkusila napřed po dobrém: - aktualizuj BIOS desky - aktualizuj drivery chipsetu desky

Cau, vlastnim stejny model, ale prvni generaci a setkaval jsem se se stejnym problemem, nevim jak je tomu ted, protoze jsem prestal parit hry, nicmene pokud pracuju napriklad s wordem nebo photoshopem, tyto zaseky stale pozoruju. V mem pripade je to nejspis dano automatickou regulaci otacek ventilatoru, protoze vzdycky kdyz se notas sekne, tak se zreguluji otacky ventilatoru. Zkus zjistit, jestli nemas stejny problem. Ja jsem tento problem nijak nevyresil, ale reseni by mohlo spocivat v nastaveni otacek ventilatoru na konstantni hodnotu, mam dojem, ze tato 2. Generace Nitra ma nejakou utilitku prave na regulaci otacek.

BIOS i Chipset mám aktualizovaný. Normálně v prostředí počítače při bežně práci toto nepozoruji a o nějaké utilitce na regulaci otáček tu nemám, jen Cool Boost od Aceru.

Tak to mě mrzí. Regulace ventilátorů je totiž něco, co se v BIOSu poměrně často opravuje. No a řízení sběrnic zase může opravit driver chipsetu. Tak si teď jen ověř, že nemáš žádný HW konflikt ve Správci zařízení a taky teploty, které má procesor a grafika po těch cca 5 minutách hraní...

5s je dost. Zkus udělat pro jistotu povrchový test disku (HDTune). Trvá sice nějakou tu hodinku, ale vadný disk pak můžeš vyloučit. Pokud je nějaký sektor hůře čitelný, může se to projevovat podobně. Pak mně napadlo přehřívání, ale u nového stroje by mělo být chlazení ještě čisté. Někdy ale stačí zakrýt vstupní otvory pro vzduch, kterým jej přístroj nasává (deka, koberec ...) a může se to přehřát. Další věc je napájení. Možná bych nedoporučoval jet na plný výkon současně s úplně vybitou baterií. Napájecí obvody pak musí dodávat enormní výkon jak pro chod přístroje tak ještě několik hodin nabíjet baterii. Výrobce by s tím měl sice počítat, ale u Aceru člověk nikdy neví. Další věc co mně napadla, jestli tam nedochází k nějakému přepínání integrované a dedikované grafiky. Zkusil bych nastavit "natvrdo" jen jednu a zkoušet, jak se to bude chovat.☺

Tak jsem prověřil disk, je 100% v pořádku, tak už nevím co dál