» Poradna » Windows (a jiné OS)

Acer Aspire F17 a Windows 7 Pro?

Zdravím, pred pár dňami som si zakúpil Acer Aspire F17 a nepáči sa mi dizajnovo Windows 10. Chcel by som tam dať Windows 7 Pro. Ako nato? Kde nájdem ovládače na procesory Intel Kaby Lake pre Windows 7?

Odpovědi na otázku

A licenci Windows 7 máš? Pokud ano, budeš muset do instalačky integrovat NVMe a xHCI driver. Postup je například zde (do složky drivers dodáš kromě NVMe také xHCI od Intelu): https://support.microsoft.com/en-us/kb/2990941Nejlevnější je ovšem přepnout vzhled Desítek na Sedmičky a to takhle: http://startisback.com/

Ďakujem za tip, ale nemám ovládače pre Windows 7 a ani sa v balení nedodávajú. Taktiež Intel nemá na stránke ovládače pre grafiku v Intel Kaby Lake pre Windows 7. Jedine, že nainštalujem iba Nvidia grafiku.

Intel je tam nemá protože je nevydal a nikdy ani nevydá. Drž se rady výše. Buď to rozchodíš, nebo ne. Zkusit to přece můžeš....(můžeš použít upravené ovladače pro jiný OS - editovat soubor .inf)

Pouhá editace nestačí, musí přidat i podpis.

Nebo povolit instalaci nepodepsaných ovladačů..

Opravdu dobrý nápad během instalace - ono se občas stane, že vložený nepodepsaný ovladač během instalace padne - při instalaci to občas znovu zkontroluje WHQL a místo nového dotazu a přeskočení to celé rovnou padne.

Proč hledat aby to nějak šlo, lepší je hledat důvody proč to nejde, že?

Protože je to dlouhodobě zdokumentovaná chyba Mirosoftu a tento postup není doporučený! Viz: Warning: Users, who don't have the option to temporarily switch to an USB port, which is managed by another (non-Intel) USB Controller, should not try to manually install these mod+signed USB 3.0 drivers! They may not be able to use any USB device after the update of the USB 3.0/3.1 Controller driver.http://www.win-raid.com/t834f25-USB-Drivers-origi... A to jsou na tom fóru i modifikované drivery s dodatečně přidaným podpisem.

Koupíš si kvalitní a drahou mašinu za 20 tisíc a chceš do ní narvat starý OS s nefunkčníma a problémovýma aktualizacema a ještě bez ovladačů?

Windows 7 je lepší ako Windows 10 ty 10tková spyware ovca

Trollujem

Nemám to odzkoušené u Kaby Lake, ale PCIe huby a další balast funguje s generickými drivery, protože to má jasně dané funkce podle standardů (Intel INF není potřeba instalovat už od dob Win XP SP2 - tedy pokud to není příliš nové železo, ale i tak dává zařízením jen názvy). Řadič disku je univerzální, NVMe pro M.2 záleží na použitém disku - pokud je to OEM Ťamťunk, tak musí exportovat stávající, protože oficiálně sehnat nejde(neoficiálně na Station-drivers.fr a win-raid.de), pokud je to levný NVMe model se SMI (Intel 600), tak pro něj neexistuje driver a jede na driveru od Microsoftu, který je základ standardu. Co určitě nepojede, jsou nové úsporné režimy a instrukční sady. Ovladače nejsou a nebudou.Je na čase přestat podporovat zastaralé systémy (pětileté období podpory stejně skončilo a od teď jsou stejně bezpečnostní záplaty). Microsoft zbytečně drobí síly. Měl by konečně všechnu energii, co investuje do mrtvých systémů, investovat do Windows 10 (a samozřejmě serverových systémů, ze kterých má prachy), aby se z něj stal plně odladěný systém. Ono je to fakt na palici stále intenzivně podporovat mrtvé Windows 7, zaříznout podporu mnohem vyspělejších Windows 8.1 a podporu a vývoj Windows 10 řešit metodou pokus-omyl (nepočítám LTSB, které nemají skoro žádné funkce pro koncové uživatele).

Vindous 7 je najlepsí ty ouca

Dobré by byly, kdyby fungovalo vše jak má. Ne teď, kdy aktualizace takřka každý měsíc vezmou cca 40% výkonu, protože nikdo není schopen to opravit

7čka je krásna po grafickej stránke a iba preto chcem Windows 7.

Někde jsem četl, že Intel Kaby Lake budou podporovat výhradně jen Windows 10 Třeba už to tak není.. ???

ja len dodám, že na to, aby si si nainštaloval dedikovanú grafiku, musíš mať spojazdenú integrovanú, keďže na výstupy je napojena len integrovaná a dedikovaná k ním pristupuje cez ňu. a keďže je takto schovaná za integrovanou, driver ju nenájde.takže okrem usb3.x, xhci, nvme a nvm čoho všetkého sa musíš ešte potrápiť s grafikou na ktorú neexistujú drivery... radšej si systém naskinuj, daj si tam classicshell a máš pokoj...