Acer Aspire 5310 JDW500 - procesor

Zdravím, lze vyměnit procesor v notebooku Acer Aspire 5310 JDW50 za jiný, výkonnější? Dá se po bazarech sehnat něco, co tam půjde nasadit? Teď je tam toto - https://itgurman.eu/acer-aspire-5310-model-as... Tady je manuál k notebooku - https://www.manualslib.com/manual/831003/Acer-Aspire... Je to hobby stroj s Linuxem, má vylepšenou paměť a SSD disk tak mě napadlo zda by šel vyměnit i procesor.Díky za tipy.

Odpovědi na otázku

odnes to bud do muzea, alebo nejakemu sejkovi. Tam kde si ho nasiel budu bud skameneliny dinosaurov - tie budu zaujimat to muzeum, alebo rovno ropa.

souhlas však jsem psal, že je to muzejní hobby stroj. Stále ale nevím, zda se dá na tu patici nasadit něco jiného než tam je.

to je jedno, notebooky sa neupgraduju a 15rocne, ktore vysli s windows vista uz vobec nie.

O.K. i to je názor.

to nieje nazor, ale fakt. Passmark mas teraz 169, a aby to bolo ako tak pouzitelne, musel by si navysit vykon tak 20x. Novy pc dnes nikto s kladnym IQ pod 10000 nekupi => 60x. Ak to chces ako nostalgicky stary PC, nechaj to ako to je, ak to chces pouzivat, tak to rovno odnes do elektroodpadu a cestou domov si kup novy book.

Tak jsem našel, co jsem hledal - https://www.cpu-upgrade.com/mb-Intel_(chipsets)/GM965_Express.html I z těhle dědoušů se dá po bazarech něco sehnat, tak uvidím, co to provede. Mimochodem ten Acer je úžasný - všechno krásně přístupné, o tom si moderní slisované tabulky mohou nechat zdát..

Jseš si jistý že je tam fakt 965? Podle všeho by tam měl být 943GML

To se ovšem díváš špatně protože píšeš že máš 5310 a linkovaný manuál je k 5710. A vůbec, nejjistější je na notebooku pustit CPU-Z a podívat se v něm.

Díky za upozornění. V manuálu tvrdí, že je to pro řadu 5710/5710G/5310/5310G. Ještě mrknu tedy dovnitř.

Ono je to úplně jedno, výsledek bude stejně nula

No, i kdybys tam dal to nejsilnější, co tam jde dát, tak to pořád bude k ničemu Místo ultrapomalého to bude o několik procent méně ultrapomalé

Sehnat se da leccos. Ale vubec to neznamena, ze ma jakykoli smysl to kupovat.Hazet penize oknem jen kvuli tomu, abyste se zbytecne vrtal v "uzasne veci", ktera je naprosto k nicemu, je detinska kikotina.

Vrážet do toho peníze je nesmysl. Oběhni si pár sběrných dvorů určitě tam najdeš něco výkonnějšího.

Tímto bych se vůbec nezabýval. Vynaložené úsilí a i nějaké ty peníze jsou promarněné.

Ale měnit single core z dob před CORE2 za něco lepšího "z té generace" je úplně jedno. Rozdíl bude sotva znatelný. Na zkoušku, kdyby ten "nový" CPU byl zadarmo - jen ze zvědavosti asi jo.Dneska taky nikdo neupgraduje 8800GT za GTX260.Asi by to nic moc nepřineslo.