Acer Aspire 3810T

Dobrý den,
uvažuji o pořízení Acer Aspire 3810T v konfiguraci s core 2 solo @ 1.4GHz, 3GB DDR3 RAM a uvažuji zda bude procesor výkonem dostačovat mým potřebám.

Běžně mám při práci otevřeny následující aplikace - Filezilla (každou chvíli přenosy mnoha souborů na disk nebo z disku), Total commander, Netbeans, Firefox s cca 10ti záložkami, Miranda, Bsplayer s běžícím filmem na pozadí nebo Windows media player v běžící hudbou, pak samozřejmě antivirus - Nod 32, Outpoust firewall, Mozilla Thunderbird. Na pozadí pak běží systémové procesy a procesy některý služeb - cca 10.

S takto naspouštěnými aplikacemi pak procesor vytěžuji rozbalování, kopírováním, ukládáním souborů z internetu, komplikací aplikací a jejich testovacím spouštěním. Vdy většinou jen jedna z operací. Používám také Zoner studio pro práci s fotografiemi.

Otázka kterou řeším je, zda bude notebook ve výše zmíněné konfiguraci stíhat mé nároky a bude možné s ním rozumně pracovat. Nyním jednu na Intel Core Duo T2330 @1.6, mám zas na druhous tranu ale jen 1GB DDR2 RAM. Notebook současně mé popsané nároky stíhá, i když by mohl být rychlejší.

Dále by mě také zajímala kvalita zvuku - hudbu poslouchám se sluchátky, jde mi spíše o kvalitu zvuku u filmu.

Pokud máte někdo notebook doma, podělte se prosím o zkušenosti. Díky

Odpovědi na otázku

Napul odpovim, napul se zeptam. V podstate u vsech Aceru v praci mame problem s prehrivanim - ackoliv cistime vetraky , profukujem kvuli prachu ,ruzne podkladame apod... take to byl u nas nejcasteji reklamovany NB, proto je uz nejakou dobu nekupujem. Ma nekdo s novejsimi Acery lepsi zkusenosti?

Než se rozhodneš,tak čti tuto poradnu,když má někdo problém s NB,tak je to ACER

Předpokládám, že máte v těch ntb AMD procesory...ty podle mě do ntb vůbec nepatří právě kvůli přehřívání. Jinak dnes jsou již podle mého acery na velmi dobré úrovni, máme doma tři a nejsou s nimi nejmenší potíže. Já osobně nyní pracuji na Extensa 5620z ve kterém je dvoujádro od intelu a o přehřívání nemůže být řeč. Kvalitu Aspire 3810T mám již ověřenou z testů a recenzí, které proběhly a věřím, že s ním nebudou potíže. Potřebuji spíš nyní pořešit otázku výkonu vzhledem k mým nárokům.

Tak jsem ještě pátra po všemožných fórech a zjistil jsem že jednojádrový procesor v tomto ntb je pro výše zmíněné nároky opravdu slabý.