» Poradna » Notebooky

Acer Aspire 3 výkon ?

Čus, můžete se pls někdo znalý mrknout na parametry tohoto ntb, potřebuji zejména jako pracovní, převážně prezentace, různé databáze atd. A pokud připojím na externí monitor zvládne to přehrávat filmy ve 4k ? A sem tam občas nějaký střih videa. Tak jestli bude výkon dostačující. Dík.https://www.czc.cz/acer-aspire-3-a315-51-39d...

Odpovědi na otázku

prezentace dá OK. Databáze záleží asi jaké. Těžko hodnotit, ale řekněme, že také. Přehrávání 4K je možné přes HDMI výstup, ale pouze do 30Hz. Stejně tak je důležité, aby byl film správně akcelerován, jinak se to bude kousat. Hrubým výkonem to totiž neupočítá.Na střih videa bych zapomněl. Ne, že by to nešlo, ale NB nejsou na kontinuální zátěž, kromě toho je CPU poměrně pomalé, takže to bude trvat dost dlouho. Nemluvě o tom, že pracovat s náhledem před finálním renderem bude asi dost porod.Tohle není stolní PC, není to žádný trhač asfaltu. Je to NB pro absolutně nenáročné věci, jako je občas napsat word, jednoduchý excel, podívat se na ksichtbook a Youtube. Pustit si obyčejný fullHD film. Víc od toho čekat nelze. Nějaké výkony a několikahodinová kontinuální zátěž je pro takové zařízení hrob. Je pak velmi pravděpodobné, že ho v poměrně krátkém čase doslova usmažíte.

Prezentace ano, databáze budou problém, má to jen 4GB RAM (to bych fakt už nebral), 4K filmy budou taky problém a stříhání videa už vůbec ne.

Na požadované činnosti se dívej po noteboocích od 20 tisíc.

Obednej nejsky hosting a databaze mej tam. Jako i na tom ntb by slo trosku, ale....

"A sem tam občas nějaký střih videa."Tak to je fakt dost špatný vtip. Pokud někdo mermomocí chce stříhat video a nemá moc peněz, tak si koupí gaming notes v třídě kolem 20 tisíc.Ale musí se s mířit s tím, že výkon to sice mít bude a chlazení na to bude mít stavěné, ale nebude to nic tenkého ani tichého a taky maj lidi kecy vůči gaming designu. Ale holt, když člověk nemá prachy na mobilní workstation a chce na notesu dělat věci, které se z principu dělají na desktopu, tak si moc vybírat nemůže.

Peníze nejsou problém ,jen jsem prostě chtěl ušetřit :D a hlavně v ntb se absolutně nevyznám. Můžeš mi sem pls hodit link na nějaký tvůj náhodně vybraný který by zvládl to co jsem popisoval. Díky.

mno, nemám sice konkrétní zkušenost s tímhle modelem, ale tenhle by problém mít neměl:OMEN by HP 15-dc0015nc, černá 4MJ91EA24 990 Kč4jádrový procesor Intel Core i5-8300H (2.3GHz, TB 4GHz, HyperThreading); 8GB RAM DDR4; 15.6" IPS Full HD displej (1920x1080 bodů); grafika NVIDIA GeForce GTX 1050 4GB GDDR5; disky 256GB M.2 SSD PCIe NVMe a 1TB HDD; bez mechaniky; Wi-Fi ac, Bluetooth, 3x USB 3.0/3.1 Gen 1, USB Type-C, čtečka paměťových karet, HDMI, kamera; podsvícená klávesnice, zvuk HP Audio Boost, Bang & Olufsen a DTS Headphone:X; operační systém Windows 10 Home.https://www.czc.cz/omen-by-hp-15-dc0015nc-ce... Byť samozřejmě to není náhrada stolního PC a střih videa na 15ce displeji je kapku nepohodlný... PS: nehodláš doufám stříhat 4K video.

nn 4k určitě ne. Díky.

Na práci třeba tento https://www.alza.cz/hp-probook-450-g4