» Poradna » Počítačové sítě

Accesspoint - WiFi síť

Ahoj mám k dispozici asi 3 accesspointy Motorola WSAP - 5110 a chtěl bych si pomoci toho udělat doma abych měl po celém domě WiFi . TAKZE BY BYLI ROZMISTENY PO DOME A POSILALI WIFI SIGNAL. JAK SE TO CELE NAKONFIGURUJE? DIKY ZA RADY

Odpovědi na otázku

Neprozradil jsi nám, jaké je nastavení tvého routeru. Za předpokladu, že má adresu 192.168.0.1, tak access pointu 1 nastavíš 192.168.0.2, access pointu 2 nastavíš 192.168.0.3 a access pointu 3 nastavíš 192.168.0.4 Na všech necháš vypnutý DHCP-server a připojíš je kabelem k hlavnímu routeru. V rámci svých parametrů (802.11g 54 Mbit/s + 802.11a 54 Mbit/s) ti ještě snad chvilku budou sloužit.

Ok díky, jen se ještě zeptám ten ap mám připojit k PC a do adresního řádku vložit jakou adresu když ten ap na sobě nic nemá napsany

Co asi manuál nebo se zeptat google na default IP, pripadnese zepte na reset. Pak si rucne na PC nastavis jinou IP z rozsahu a zadas tu IP do prohlizece.

Nebo jak mu mám nastavit IP adresy

Jednoduše, najdeš si návod k použití a s jeho pomocí to nakonfiguruješ. Ne, opravdu ho nikdo nebude hledat za tebe.

Hledal jsem ho, ale papírovy nemám a na netu jsem nenašel

Tak hledáš blbě, neexistuje žádné takové zařízení, ke kterému by se nedal najít návod na netu.

Jestli máš tohle: http://www.itinstock.com/symbol-motorola-wsap-5110... tak to samo nic neumí a bez prvku "Motorola wireless switch" který je bude řídit (např. http://www.symbol.com/product.php ) na nich nic nenastavíš.Dokumentaci a návody hledej u výrobce, o APčkách bude nejspíš zmínka v návodu pro řídící prvek (že je umí používat a s jakou verzí FW).

Takže pokud mám jen to bílé bez řídícího prvků tak je mě to k ničemu?

Nejspíš, je to z enterprise řešení a tam se počítá s centrální správou (máme v síti, ale od jiného výrobce).Víc opravdu najdeš jen v dokumentaci, nebo dotazem na podporu u výrobce. Leda by sem zašel někdo kdo ty zařízení zná.

Co jsem se snažil zagooglit, tak opravdu tenhle AP nemůže bez controlleru vůbec pracovat.

Jak pisou ostatni, bez kontroleru si to ani neskytne a navic pocitam ze napajeni bude pouze POE po 802.1af (at) standardu znamena taktez drazsi switch... takze kontejner na elektoodpad, nebo od koruny nekam na aukcni server je ta spravna cesta. Pokud chces kvalitne pokryt dum wifi podival bych se na Ubiquiti Unifi, maji pekny pomer cena/vykon...

ORM System UK offers IT hardware solutions and network optimization which is easy to observe and resolve anything that goes on in your hybrid network environment. We provide a wide range of the latest models of Cisco switches that are ideal for small to large enterprise networks. Here you can [url=https://www.ormsystems.com/uk/shop/Catalyst-9200-Swi... ]Buy Cisco 9200 [/url] switches.

Thanks for sharing this information. I am using the Cisco product nowadays & I would recommend these <a href ="https://www.ormsystems.com/uk/shop/Catalyst-9200-Swi... ">Top Cisco Catalyst 9200</a> nowadays as you know the Cisco Catalyst 9200 switches are made for the modern world as networking. It superbly blends software creations and is able to customizable ASIC in delivering high-performance functionality along with revolutionary accessibility in IoT, mobility, security, and cloud.

Thanks for sharing this information. I am using the Cisco product nowadays & I would recommend these [[https:// www.ormsystems.com/uk/shop/Catalyst-9200-Switches |Top Cisco Catalyst 9200 ]] nowadays as you know the Cisco Catalyst 9200 switches are made for the modern world as networking. It superbly blends software creations and is able to customizable ASIC in delivering high-performance functionality along with revolutionary accessibility in IoT, mobility, security, and cloud.